رئیس شوراي هيئات مذهبي استان فارس خبر داد؛

رئیس شوراي هيئات مذهبي استان فارس خبر داد؛
مظفر مختاری
  • رئیس شوراي هيئات مذهبي استان فارس با بیان اینکه زائرسرای استان فارس در مسیر نجف تا کربلا ساخته می شود، گفت: این زائرسرا با 2 هزار متر مساحت برای زائران ایرانی و به‌ویژه استان فارس ساخته می‌شود
ساخت زائر سرای استان فارس در مسیر نجف تا کربلا

راستین آنلاین - مظفر مختاري در نشست هم‌انديشي برگزاركنندگان آئين‌هاي محرم استان فارس، با اشاره به ساخت زائر سرا در مسیر نجف به کربلا، گفت: این زائرسرا با 2 هزار متر مساحت برای زائران ایرانی و به‌ویژه استان فارس ساخته می‌شود.

 مختاری افزود: موكب‌هاي مد نظر هيئت‌هاي مذهبي، در كنار موكب احمدابن موسي(ع)، خدمت‌رساني به عزاداران اباعبدالله(ع) در اربعين حسيني را عهده‌دار خواهند بود.

زئیس شوراي هیئات‌ مذهبی استان فارس تاکید کرد: با توجه به تاكيدات نماينده ولي فقيه، محرم امسال در استان فارس تمام تلاش‌ها بر احیای عزاداری‌های سنتی معطوف شده و نزدیک به هزار خیمه و حسینیه عزاداری محرم در استان برپا می‌کنند.

مدیرکل صداوسیمای استان فارس نيز گفت: امسال عزاداری تمامی شهرستان‌های استان فارس در قاب تلویزیون دیده می‌شود.

سید تقی سهرابی افزود: شور و نشاط محرم از همین آغازین روزهای محرم در استان فارس دیده می‌شود و امسال عزاداری تمامی شهرستان‌ها در قاب تلویزیون دیده می‌شود و برنامه‌های رادیویی و تلویزینی نیز تدارک دیده شده است.

وی با بیان اینکه باید از هر فرصتی برای گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی استفاده کرد، اظهار داشت: هیئت‌های مذهبی به دلیل ارتباط نزدیک با مردم یکی از بهترین مکان‌ها برای ایجاد باور به اقتصاد مقاومتی است وبرای اجرای این مطالبه رهبری ابتدا باید این باور را در مردم تقویت کرد و ماه محرم بهترین فرصت برای انجام این کار است.

سهرابی با اشاره به نقش صداوسیما در جذب مشارکت‌های مردمی برای راه‌اندازی موکب احمدبن‌موسی(ع) در مسیر پیاده‌روی اربعین افزود: این موکب در نزدیکترین مکان به حرم امام حسین (ع) برپا می‌شود و از نظر وسعت و ظرفیت پذیرش در کشور بی‌نظیر است.

مدیرکل صداوسیمای استان فارس با بیان اینکه تبلیغات برای جمع‌آوری نذورات مردمی در سطح ملی انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: تلاش شده که با پخش این تبلیغات در همه مراکز استانی این موکب با مشارکت همه مردم ایران برپا شود.

312 کلیک ها  سه شنبه, 13 مهر 1395 10:26
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا