رونمايي از ليست اميد انتخابات هيئت مديره نظام پزشكي فارس

لیست امید نظام پزشکی
لیست امید نظام پزشکی  
رونمايي از ليست اميد انتخابات هيئت مديره نظام پزشكي فارس لیست امید نظام پزشکی

راستین آنلاین: ليست اميد انتخابات نظام پزشكي فارس با نام "ائتلاف سپيد" رونمايي شد .دكتر صابر فرخي لاريجاني در نشستي خبري و در جمع خبرنگاران رسانه هاي استان فارس موجوديت ليست اميد انتخابات نظام پزشكي فارس با نام "ائتلاف سپيد" اعلام كرد و گفت: نظام پزشكي در ايران از سابقه ديرينه برخوردار است و از قديميترين ان جي او ها محسوب مي شود .

سر لييست ائتلاف سپيد با بيان اينكه در ساليان گذشه و در دولت هاي پيشين به نظام پزشكي كم لطفي شده است، افزود: نظام پزشكي در كنار بخش دولتي بار بخش خصوصي را به دوش مي كشد و از طرفي حافظ منافع مردم و همكاران پزشك است .

او رويكرد ليست را با وجود داشتن تفكر سياسي كاملا صنفي بيان كرد و ادامه داد: ليست اميد برگرفته از انجمن اسلامي پزشكان است به عنوان يكي از احزاب اصلاح طلب، به انتخابات نظام پزشكي ورود كرده است اما به مسايل سياسي ورود نخواهد كرد .

مسئول ليست اميد انتخابات نظام پزشكي به تغداد پزشكان حاظر در نظام پزشكي اشاره كرد و افزود: در نظام پزشكي 10 پزشك براي نامزدي انتخاب كرديك كه اين تعداد از بين 104 كانديد انتخاب كرده ايم و 6 نفر ديگر از ديگر رشته ها هستند كه همگي از بين 10 هزار نفر عضو نظام پزشكي استان فارس در تمام رشته ها و با راي گيري الكترونيكي و فيزيكي انتخاب مي شوند .

وي تعداد اعضاء در سراسر كشور را حدود 200 هزار نفر برشمرد و گفت: احتمال مي دهيم كه در اين دوره افزايش 20 تا 25 درصدي داشته باشيم .

فرخي مهمترين اولويت انجمن نظام پزشكي را احياء قوانين مغفول كانده عنوان كرد و گفت: متاسفانه طي ساليان اخير شان پزشكان رعايت نشده و مورد كم لطفي هاي بسياري قرار گرفته اند كه دليل اين برخوردها را ناديده گرفتن و يا كنار گذاشتن قوانين اين نهاد بوده است.

اين پزشك عمومي در خصوص تركيب ليست اميد و يا همان ائتلاف سپيد نيز گفت: اعضاء ليست تركيبي از افراد ميدان ديده و با تجربه و جوانان با انگيزه تشكيل مي دهند كه با توجه به همفكر بودن با دولت و شورا و مجلس شوراي اسلامي به نظر مي رسد مي تواند تعامل خوبي را با ايشان برقرار كند .

او در بحث انتظامي رويكرد پيشگيري از جرم را رويه جديد نظام پزشكي عنوان كرد و گفت: قبول داريم كه در صنف ما هم مانند ديگر صنوف مشكلاتي وجود دارد و پيش از اين هم برخوردهايي انجام شده و آراء هم صادر شده كه به دليل محرمانه بودن از اعلام آن پيشگري به عمل آمده اما بنا داريم كه بعد از اين با رويكرد پيشكيري به موضوع ورود كنيم .

عليرضا مصباح يكي ديگر از نامزدهاي ليست اميد نظام پزشكي فارس در ادامه گفت: براي رسيدن به نتيجه مطلوب چه اشكالي دارد كه به نظم پزشكي هاي ديگر كشورها كه موفقيت هاي چشمگيري را داشته اند نگاهي داشته باشيم و از آنها الگوبرداري كنيم .

وي يكي از مشكلات موجود بخش درمان را نپرداختن و يا كم پرداختن به بحث توريسم درماني عنوان كرد و گفت: ظرفيتي كه در بخش درمان در استان فارس وجود دارد مغفول مانده  است كه در آينده بايد مورد نظر خاص قرار گيرد و نظام پزشكي نقش عمده اي در اين خصوص مي تواند ايفا كند .

مصباحي با بيان اينكه قبول داريم كه نظام پزشكي اشكالاتي دارد، افزود: ما آمده ايم تا با شفاف سازي و رصد همكاران از تخلفات احتمالي حتي بدون شكايت بيمار پيشگيري كنيم .

اين پزشك متخصص گوش و حلق و بيني با بيان اينكه ما در نظام پزشكي به تنهايي مدافع پزشكان نيستيم افزود: دفاع از بيمار نيز به همان اندازه دفااع از پزشك در دستور كار ما قرار دارد و پيش از اين هم در صدور راي پرونده ها اين موضوع محسوس بوده به گونه اي كه بيش از 40 درصد از پرونده هاي مطروحه منجر به محكوميت پزشكان شده است .

يادآور مي شود كه انتخابات نظام پزشكي به شكل سراسري و با روش الكترونيكي و فيزيكي در روز جمعه 30 تير ماه از ساعت 8 صبح آغاز و تا 8 شب ادامه خواهد داشت .
انتهای پیام /  102
1535 کلیک ها  آخرین ویرایش در سه شنبه, 21 خرداد 1398 19:16
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا