افزایش سه برابری حجم ریالی مصوبات سفر دوم هیات دولت به فارس

استاندار فارس از افزایش سه برابری مصوبات سفر دوم رییس جمهور و هیات دولت (مهرماه ۱۴۰۲) به فارس در مقایسه با سفر نخست (مهرماه ۱۴۰۰) از نظر حجم ریالی خبر داد.

منصوره خسروبیگ راستین آنلاین :محمد هادی ایمانیه، سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز افزود: اعتبار اختصاص یافته در سفر دوم رییس جمهور به فارس ۲۷۰ هزار میلیارد ریال برای ۱۶۰ مصوبه بود.

وی ادامه داد: علاوه بر این، ۱۰۰ هزار میلیارد ریال نیز توسط بانک ها در قالب تسهیلات به موسسه های اقتصادی داده خواهد شد.
 
او اظهار کرد: از مجموع ۱۶۰ مصوبه سفر دوم، ۱۲۵ مصوبه مربوط به وزارتخانه ها و تعدادی نیز مربوط به مجموعه هایی مانند بنیاد مستضعفان و بنیاد شهید است.
 
استاندار فارس گفت: تا زمان انجام سفر دوم، ۸۵ درصد از مصوبات سفر نخست هیات دولت به فارس عملیاتی شده بود که تا امروز بخشی از ۱۵ درصد باقیمانده نیز اجرا شده است.
 
رشد ۲۵ درصدی تعداد شهرک‌های دانش بنیان در فارس
استاندار فارس، در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به رشد ۲۵ درصدی تعداد شهرک‌های دانش بنیان این استان نسبت به سال گذشته گفت: طی ۱۰ ماه امسال تعداد این شهرک ها از ۲۸۰ شهرک به ۳۵۰ شهرک رسیده است.
 
ایمانیه افزود: همچنین یک مصوبه نیز در زمینه افزایش مساحت پارک علم و فناوری شیراز داشتیم که مراحل نهایی خود را طی می کند.
 
او اظهار کرد: هم اینک مساحت پارک علم و فناوری شیراز حدود ۲۰ هکتار است که مصوب کرده‌ایم یک هزار هکتار دیگر به آن افزوده شود که مقرر شد در گام نخست ۲۱۰ هکتار افزوده شود تا زمینه برای راه‌اندازی شرکت های دانش بنیان فراهم شود.
 
استاندار فارس گفت: همچنین ۵۰ هکتار زمین نیز در کنار شهرک صنعتی شیراز به شرکت های دانش بنیان اختصاص داده خواهد شد.
 
ایمانیه افزود: در کنار نمایشگاه بین‌المللی نیز زیرساخت های صنایع دستی در فضای ۲۰ هکتاری به عنوان اولین شهرک ویژه صنایع دستی فراهم خواهد شد.
 
وی گفت: در بحث اشتغال هم بر اساس آمار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در استان تا امروز ۱۱۶ درصد یعنی ۱۶ درصد بیش از تعهدی که نسبت به ایجاد فرصت های شغلی داشته ایم عمل کرده ایم و در این زمینه در بین سایر استان های کشور در جایگاه نخست قرار داریم.
 
ایمانیه اظهار کرد: در بحث پرداخت تسهیلات و مصارف به منابع بانکی نیز طی ۶ ماه گذشته جایگاه استان ۶ پله بهبود داشته و این روند همچنان ادامه خواهد داشت.
 
استاندار فارس گفت: در بحث تامین مالی واحدهای اقتصادی و تولیدی نیز از چند شرکت تامین سرمایه برای حضور در استان دعوت کردیم تا از این طریق نیز بتوانیم برای کارخانه‌ها و موسسه‌های اقتصادی تامین اعتبار کنیم.
 
گره گشایی از مشکلات چند واحد تولیدی بزرگ استان
استاندار فارس، در خصوص آخرین اقدامات انجام شده برای رفع مشکلات کاغذ زاگرس، روغن نرگس شیراز و قند ممسنی گفت: کارخانه کاغذ زاگرس هم اینک مراحل نهایی فاز اول خود را طی می کند و مشکلی هم که در بحث تامین برق داشت تا حدودی حل شده است.
 
ایمانیه افزود: کارخانه روغن نباتی نرگس شیراز هم مسائل کارگری آن با مالکان کارخانه تا حدودی حل شده و هفته قبل هم موافقت شد که زمینی که در منطقه ویژه برای ساخت کارخانه و انتقال آن تخصیص یافته بود و به دلیل عدم آغاز فعالیت ساخت باز پس گرفته شده بود دو باره واگذار شود.
 
وی ادامه داد: در بحث مشکلات کارخانه قند ممسنی هم فاز نخست آن برای راه اندازی مجدد پایان یافته، ۸۰ درصد مطالبات کارگران نیز پرداخت شده و مبالغی هم برای فعال شدن دو باره این کارخانه پس از ۱۰ سال تخصیص خواهد یافت.
 
راه اندازی ۸۱۰ فروشگاه عرضه مستقیم کالا در فارس
استاندار فارس، با اشاره به اقدامات انجام شده برای نظارت بر بازار و کنترل قیمت ها گفت: برای همین منظور ایجاد یک هزار فروشگاه عرضه مستقیم کالا در استان در دستور کار قرار گرفته است.
ایمانیه افزود: از این تعداد تاکنون ۸۱۰ فرودگاه راه اندازی شد که با توجه به حذف واسطه‌ها، اقلام و کالاهای اساسی مورد نیز مردم را به پایین ترین قیمت عرضه می کنند.
 
وی ادامه داد: به دنبال مذاکره ای که با بانک سپه داشته ایم این بانک پذیرفت که هر موسسه‌ای که وارد این طرح شود، محصولات و کالاهای اساسی را با حداکثر یک واسطه از مزرعه تا بازار و سفره مردم برساند.
 
او اظهار کرد: امروز میزان تورم استان فارس از متوسط کشور هم کمتر است که یکی از دلایل آن راه اندازی همین فرودگاه ها است.
 
رتبه های ملی کسب شده توسط استان فارس
استاندار فارس، با اشاره به برخی رتبه‌های ملی کسب شده در سطح ملی توسط دستگاه‌های مختلف استان گفت: رتبه اول تامین زمین جهت اجرای طرح نهضت ملی مسکن، رتبه اول تعداد واگذاری زمین های مسکونی به متقاضیان طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در بین ادارات کل راه و شهرسازی، آماده سازی زمین‌های نهضت ملی مسکن در کشور و رتبه دوم در تولیدات زراعی، تولیدات باغی و طرح های صنعتی از جمله این رتبه ها است.
 
اقدامات عمرانی انجام شده در سال ۱۴۰۲
ایمانیه در خصوص اقدامات عمرانی انجام شده طی یک سال گذشته گفت: افتتاح قطعه ک تا ۶ آزادراه شیراز – اصفهان، اتمام خط دوم آبرسانی از سد درودزن، آبگیری اولیه سد هایقر، آبرسانی به شهرهای ارسنجان و قیر، احداث ۲۷۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی، احداث ۱۸۰ کیلومتر راه روستایی، بهسازی ۶۵۰ کیلومتر راه روستایی و افتتاح بیمارستان های فسا و رستم از جمله این اقدامات است.
 
وی ادامه داد: علاوه بر این، چندین پروژه کلان شامل تکمیل باند دوم شیراز – فیروزآباد – جم، تکمیل بزرگراه برازجان – کنارتخته – دالکی - قائمیه، احداث باند دوم جهرم – لار – بندرعباس، احداث راه آهن اقلید – یزد، بزرگراه تنگ خیاره –لپویی، تکمیل بیمارستان ۳۱۳ تختی خاتم الانبیاء، سد نرگسی و سد کوار، تالار مرکزی شیراز، موزه منطقه‌ای و آبرسانی به استان از ۲ ناحیه در دست اقدام و انجام است.
 
توقف مصوبه افزایش ۷۵ درصدی نرخ کرایه تاکسی
استاندار فارس، در خصوص مصوبه اخیر شورای اسلامی شهر شیراز مبنی بر افزایش ۷۵ درصدی نرخ کرایه تاکسی گفت: با توجه به اینکه این افزایش قیمت بدون در نظر گرفتن تورم استان و بیش از آن است مانع اجرای آن شده ایم.
 
ایمانیه افزود: باید در تعیین نرخ کرایه تاکسی سقف تورم استان در نظر گرفته شود و بیش از میزان تورم افزایش قیمتی صورت نگیرد.
 
تلاش دشمن برای بر هم زدن انتخابات
استاندار فارس، ضمن قدردانی از مشارکت خوب مردم در انتخابات ۱۱ اسفندماه ۱۴۰۲ گفت: این مشارکت در حالی رقم خورد که دشمنان بعد از ناامیدی از بر هم زدن امنیت کشور، تلاش کردند که این ناکامی را در انتخابات جبران کنند.
 
ایمانیه، میزان مشارکت مردم استان فارس در انتخابات را ۴۳ و هفت دهم درصد برشمرد و افزود: مشارکت مردم در انتخابات در شیراز بیش از یک و نیم برابر دور قبل بود.
انتهای پیام /  108
733 کلیک ها  چهارشنبه, 23 اسفند 1402 07:53
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «راستین آنلاین» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

بالا