امام جمعه شیراز مطرح کرد؛

امام جمعه شیراز مطرح کرد؛
آیت الله ایمانی
  • نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: ما معمولا با مسایل نو وتازه یک برخورد ناشیانه و قهر آمیز داریم ولی بعد از مدتی آرام آرام واقعیت ها خود را نشان می دهد و ما از برخورد قهر آمیز خود عقب می نشینیم وبه فکر بهره برداری از ابزار نو می افتیم این یک برخوردی است که در بین مامتدینین است و نیازی به استدلال هم ندارد .
ما معمولا با مسائل نو و تازه برخورد ناشیانه و قهر آمیز داریم

راستین آنلاین -آيت‌الله اسدالله ايماني چهارشنبه 24 شهريور در جلسه شوراي اداري استان فارس با بيان اينكه فقدان بهره‌برداري مناسب از ابزارهاي ارتباطي و شبكه‌هاي اجتماعي و فضاي مجازي يا مقابله ناشيانه با آن، جز زيان براي فرد و جامعه، چيزي به‌دنبال ندارد، گفت: واقعیت این است که مقابله با یکسری از مسائل در جامعه یعنی ایستادن در مقابل یک سیل ویرانگر که جز نابودی فرد مقابله کننده، نتیجه دیگری ندارد.

امام جمعه شیراز با تاکید بر اینکه: ما معمولا با مسایل نو وتازه یک برخورد ناشیانه و قهر آمیز داریم، افزود:  ولی بعد از مدتی آرام آرام واقعیت ها خود را نشان می دهد و  ما از برخورد قهر آمیز خود عقب می نشینیم وبه فکر بهره برداری از ابزار نو می افتیم این یک برخوردی است که در مامتدینین است و نیازی به استدلال هم ندارد .

وی افزود: نبايد فراموش كنيم هرجا در زندگي بشر نفعي بوده، ضرر هم وجود داشته و دارد، به رشد شتابان فضاي مجازي و قرار گرفتن در عصر انفجار اطلاعات و ارتباطات اشاره و بر ضرورت توجه و دقت در بهره بردن مناسب از ظرفيت‌هاي اين امكان و ممانعت از وارد شدن آسيب‌هاي آن، تاكيد كرد.

امام جمعه شیراز با تاکید بر این اینکه در این عرصه از ابتدا باید به فکر می‌افتادیم و بدی‌ها را شناسایی و قیچی می‌کردیم و از خوبی‌های آن بهره می‌بردیم، یادآور شد: گویا در مقابل فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی فراموش کرده‌ایم که این موضوع هم مانند یکی از پدیده‌های زندگی بشری است. در زندگی بشر از آغاز تا پایان هرجا نفعی بوده، ضرری هم وجود داشته و دارد.

آيت‌الله ايماني با بیان اینکه در زندگی بشر امکان ندارد که پدیده ای شکل بگیرد و 100 درصد مفید باشد، گفت: بشر در طول تاریخ ضرر و زیان را رعایت کرده و از خیر و خوبی‌هاي زندگي و فراز و نشيب‌هاي آن بهره برده است؛ شبکه‌های مجازی نیز اینگونه‌اند و امروز دولت اگر می‌خواهد به معنای واقعی سریع، چابک و فعال باشد، خواه ناخواه باید از این ابزار به بهترین شکل ممکن براي حل مشکلات مردم استفاده کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رونمایی از طرح ابلاغ الکترونیکی در قوه قضائیه، گفت: انسان‌ها باید مورد تکریم قرار گیرند تا زمانی که جرم آنها ثابت شود و قبل از اثبات جرم، کرامت انسانی اقتضا می‌کند که شخصیت افراد در جامعه حفظ شود زیرا حفظ کرامت انسانی مهمترین وظیفه همگان است .

نماینده ولی فقیه در استان فارس ادامه داد: در فضای مجازی و عرصه مطبوعات شاهدیم که گاهی حیثیت افراد رعایت نمی‌شود و برای اینکه خبر داغ و دست اول در خبرگزاری‌ها منتشر شود، آنچنان فضاسازی انجام می‌شود که قوه قضاییه را در حالت انفعال قرار می دهند و این کار خطرناکی است و با اینگونه قلم‌ها باید برخورد شود.

250 کلیک ها  چهارشنبه, 24 شهریور 1395 16:51
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا