سرپرست هيئت پزشكي ورزشي فارس خبر داد:

سرپرست هيئت پزشكي ورزشي فارس خبر داد:
دکتر حیدر صفر پور
  • سرپرست هيئت پزشكي ورزشي استان فارس گفت: فردا پنجشنبه 18 شهریور سمینار سالانه هیئت پزشکی ورزشی استان فارس برگزار می شود.
سمینار سالانه هیئت پزشکی ورزشی فارس برگزار می شود

 دكتر حيدر صفرپور چهارشنبه 17 شهريور در جمع خبرنگاران ضمن بیان اینکه سمینار سالانه این هیئت فردا صبح در شیراز برگزار می شود، افزود: طرح سفيران سلامت با هدف ارتقا سطح آگاهي‌هاي ورزشكاران و فعالان در حوزه ورزش پيرامون مسائل و فعاليت‌هاي تاثيرگذار بر سلامت ورزشكاران اجرايي مي‌شود.

وی با بيان اينكه طرح سفيران سلامت رسما از فردا پنجشنبه 18 شهريور همزمان با برگزاری سمینار سالانه هیئت ورزشی پزشکی فارس، در شيراز و فارس اجرايي خواهد شد، گفت: سفيران سلامت را از ميان ورزشكاران و براساس شاخص‌هايي كه ابعاد مختلف را در بر مي‌گيرد، انتخاب كرده‌ايم.

صفرپور تاكيد كرد: سفيران سلامت مي‌توانند به‌عنوان الگوهايي از زندگي ورزشي سالم در ابعاد مختلف تلقي شوند تا بتدريج بتوانيم سطح سلامت در جامع ورزشي فارس را در حد قابل انتظار ارتقاء بخشيم.

او با بيان اينكه يكي از معضلات رو به گسترش در عرصه ورزش، استفاده ناآگاهانه و غيراصولي از مكمل‌هاي غذايي است، گفت: مواد خوراكي، انواع آمپول‌ها و پودرهايي كه تحت عنوان مكمل تقويت‌كننده يا انرژي‌زا و ... در دسترس ورزشكاران قرار گرفته و از سوي برخي مصرف آنها توصيه مي‌شود، داراي عوارض اجتناب‌ناپذير و بسيار خطرناكي است.

صفرپور نارسایی های کبدی و کلیه را از عوارض استفاده از مکمل ها برشمرد و گفت:تصريح كرد: اگر این عوارض دير تشخيص داده شود، منجر به از دست دادن اين اندام‌هاي حياتي، معلوليت‌هاي طولاني مدت و حتي مرگ خواهد شد.

سرپرست هيئت پزشكي ورزشي استان فارس گفت: سفيران سلامت براساس شاخص‌هايي نظير كسوت، تحصيلات، عناوين كسب شده در مسابقه‌هاي مختلف، درجه مربيگري، اخلاق‌مداري و .... انتخاب شده‌اند.

صفرپور يادآور شد: با استفاده از محبوبیت و مقبولیت این ورزشکاران به عنوان سفیران سلامت، امید داریم از این پس شاهد ترویج سلامت در بین ورزشکاران باشیم .

302 کلیک ها  چهارشنبه, 17 شهریور 1395 21:23
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا