تعرفه‌ی بیمه ورزشکاران افزایش نمی‌یابد/ فارس قطب درمان پزشکی ورزشی خواهد شد

کاوه باشتی
کاوه باشتی  
تعرفه‌ی بیمه ورزشکاران افزایش نمی‌یابد/ فارس قطب درمان پزشکی ورزشی خواهد شد کاوه باشتی

راستین آنلاین:رییس هیئت پزشکی ورزشی استان فارس گفت: براساس تصمیم فدراسیون، سال جدید تعرفه‌ی بیمه‌ی ورزشکاران افزایشی نمی‌یابد و همان 15 هزار تومان به ازای هر نفر خواهد بود.

کاوه باشتی که صبح امروز شنبه 26 اسفند در یک کنفرانس خبری سخن می گفت: از برنامه ریزی این هیئت برای ارائه خدمات کیفی و کمی بیشتر و بهتر به ورزشکاران خبرداد.

وی با اشاره به تجربه اش در درمان آسیب دیدگی های ورزشی ، یکی از دلایل ورودش به عرصه‌ی مدیریت هیئت پزشکی ورزشی استان ،فرصت بیشتر برای اقدامات اجرایی دانست و افزود:هیئت و فدراسیون های  پزشکی ورزشی در سراسر جهان و در ایران یک برند محسوب می‌شود و قطعا خدمات درمانی که این فدراسیون ارائه می‌دهد، مطمئن‌ترین خدمات برای ورزشکاران محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه سال آینده و براساس تصمیم فدراسیون، علاوه براینکه هزینه‌ی حق بیمه‌ی ورزشکاران افزایش نمی‌یابد و شکل بیمه از سالانه به 365 روز تغییر خواهد کرد افزود: سال 96 در استان فارس بالغ بر 180 هزار بیمه شده داشتیم و تعداد زیادی از ورزشکاران تحت پوشش بیمه نیز خدمات درمانی دریافت کرده‌اند، البته بخش اندکی از این تعداد نیازمند خدمات جراحی بوده‌اند.

باشتی درادامه بر  لزوم تلاش برای ارتقاء جایگاه هیئت پزشکی فارس در حوزه‌ی درمان ورزشکاران را تاکید کرد و افزود: در نشست مسئولان هیئت‌های پزشکی ورزشی کشور در تهران، موضوع ارائه خدمات درمانی به ورزشکاران استان‌های همجوار توسط فارس، مطرح شد.

 

باشتی با اشاره به حضور پزشکان متخصص در استان فارس، تبدیل فارس به قطب درمانی فدراسیون پزشکی ورزشی در جنوب کشور را امکان‌پذیر دانست و گفت: انتظار داریم مسئولان ذیربط و خیرین عرصه سلامت برای رسیدن به این جایگاه، هیئت پزشکی ورزشی فارس را یاری دهند.

 

او تصریح کرد: قطعا اگر ساز و کار و امکان ارائه خدمات درمانی به ورزشکاران به شکل سازمان یافته باشد، فارس توانایی تبدیل شدن به قطب درمان پزشکی ورزشی جنوب کشور را دارد.

 

رییس هیئت پزشکی ورزشی فارس همچنین تشکیل کمیته‌ی دوپینگ را یکی از اقدامات جدید این هیئت در سال جدید دانست و گفت: موضوع مکمل‌های ورزشی به‌عنوان یکی از مسائل مهم مطرح است و قطعا باید اطلاع‌رسانی مناسب برای ارتقاء آگاهی‌ها و نظارت مستمر برای کاهش آسیب‌ها مد نظر باشد.

 

باشتی تاکید کرد که آموزش مربیان در رشته‌های مختلف ورزشی از اهداف و برنامه‌های هیئت پزشکی ورزشی فارس در سال آینده است که با هدف کاهش میزان آسیب‌دیدگی‌های ورزشکاران انجام خواهد شد.

رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان فارس  در بخش پایانی صحبت هایش  با اشاره به اینکه در گذشته اقدامات خوبی در هیئت پزشکی ورزشی فارس انجام شده است، گفت: تلاش خواهیم کرد با برنامه‌ریزی و استفاده از نیروهای توانمند و بهره‌گیری از نیروهایی که هم‌اینک در ساختار هیئت هستند، تکمیل کننده‌ی فعالیت‌های این هیئت باشیم.

 

انتهای پیام /  101
496 کلیک ها  آخرین ویرایش در شنبه, 26 اسفند 1396 15:23
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا