مديركل اوقاف و امور خيريه استان فارس خبر داد:

مديركل اوقاف و امور خيريه استان فارس خبر داد:
حجت الاسلام سيد عباس موسوي
  • مديركل اوقاف و امور خيريه استان فارس از حضور 200 مبلغ از قم و 200 مبلغ بومي در طرح ضيافت الهي در ايام ماه مبارك رمضان در استان فارس خبر داد
طرح ضيافت الهي با حضور 200 مبلغ از قم در ايام رمضان

به گزارش راستين آنلاين از شيراز، حجت‌الاسلام سيدعباس موسوي دوشنبه 17 خرداد در يك كنفرانس خبري، ويزه برنامه هاي ماه مبارك دمضان را تشريح كرد و گفت: امسال نيز سعي داريم برنامه را در بقاع متبركه برگزار كنيم كه اين موضوع در راستاي تبديل اين اماكن مقدس به كانون هاي فرهنگي است.

موسوي گفت: در ايام ماه مبارك رمضان، محافل انس با قرآن كريم با حضور قاريان بين‌المللي از مصر و ايران، برگزار مي‌شود كه اول تا هفتم ماه مبارك رمضان، احمدشحات احمدسيد از مصر و از دهم تا شانزدهم اين ماه سيدجواد حسيني، به‌عنوان قاريان بين‌المللي در محافل انس با قرآن حضور خواهند داشت.

مير كل اداره كل اوقاف و امور خيريه استان فارس از اعزام 400 طلبه و مبلغ مذهبي بر سراسر استان فارس توسط اوقاف و امورخيريه خبر داد و گفت: از اين تعداد 200 طلبه از حوزه علميه قم و 200 طلبه از حوزه‌هاي علميه استان، اعزام شده‌اند.

موسوي با تصريح اينكه فارس رتبه اول اعزام روحانيون توسط اوقاف را در كشور به‌خود اختصاص داده است، گفت: استان تهران با اعزام 140 طلبه در رتبه بعدي قرار دارد.

وي همچنين از اطعام و افطار از محل موقوفات مرتبط به ميزان 50 هزار پرس غذا و افطاري ساده از محل كمك‌هاي افراد متمكن تحت عنوان سفره هاي آسماني خبر داد و افزود: جزءخواني قرآن‌كريم در 50 بقعه متبركه در زمان قبل از افطار نيز يكي ديگر از برنامه هاي اين ايام است.

مديركل اوقاف فارس با اشاره به اينكه برنامه‌هاي ويژه ليالي قدر نيز در ايام ماه مبارك رمضان، با شكوه خاص معنوي دنبال خواهد شد، گفت: برنامه‌هاي ليالي قدر، هر سه شب 19، 21 و 23 ماه مبارك رمضان در مضاجع شريف امام‌زادگان در استان فارس برگزار خواهد شد.

موسوي همچنين از اجراي طرح تخفيف به مستاجران اوقاف در ايام ماه مبارك رمضان خبر داد و گفت: با هدف تشويق مستاجران و متصرفان و به‌روز رساني اسناد اجاره، اوقاف و امورخيريه فارس به افراديكه در ايام ماه مبارك رمضان براي تمديد و تجديد قرارداد و پرداخت بدهي‌هاي خود مراجعه كنند، 20 درصد تخفيف خواهد داد.

308 کلیک ها  دوشنبه, 17 خرداد 1395 04:33
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا