به همت شهرداری منطقه تاریخی شیراز؛

به همت شهرداری منطقه تاریخی شیراز؛
گدر تاریخی سنگ سیااه
  • شهردار منطقه 8 از برگزاری جشنواره بزرگ فرهنگی هنری طاقچه کتاب در محله سنگ سیاه خبر داد.
جشنواره بزرگ فرهنگی هنری طاقچه کتاب برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه تاریخی فرهنگی، شه دوست گفت: این جشنواره با هدف بازگرداندن روح زندگی و نشاط به زندگی مردمانی است که در بافت تاریخی سکونت دارند برگزار می شود و وجود برنامه های متعدد در زمینه های مختلف فرهنگی، ورزشی و هنری مهمترین ویژگی این جشنواره است که در رده های سنی خردسال تا بزرگسال برگزار می شود.

وی افزود: این جشنواره با هدف اشاعه فرهنگ قرض گرفتن و قرض دادن کتاب جمعه های هر هفته از ساعت 9 صبح تا 30/12 در محور سنگ سیاه برگزار می شود.

شه دوست شیرازی گفت: نقاله خوانی، شاهنامه خوانی، تئاتر خیابانی، موسیقی، نقد کتاب، شعرخوانی، ورزش همگانی از برنامه های حاشیه ای این جشنواره است که گروه های برتر استان فارس به ارائه برنامه می پردازند.

او گفت: مشاوران زبده روانشناسی نیز در این روز مسائل و مشکلات اهالی با صفای بافت را بصورت رایگان بررسی و راهکارهای علمی و عملی ارائه می کند.

وی تصریح کرد: در حاشیه این جشنواره و با همکاری سازمان های مردم نهاد، تور بافت گردی به دو صورت پیاده و با دوچرخه ویژه خانواده ها در نظر گرفته شده که از محور تاریخی گردشگری سنگ سیاه از جمله آرامگاه سیبویه، آرامگاه بی بی دختران و ... بازدید می کنند.

وی افزود : از جمله جاذبه های این جشنواره این است که بانوان شیرازی با طبخ غذاهای سنتی و اصیل بانوان شیرازی با طبخ از جمله کلم پلو شیرازی، شکر پلو، آش سبزی و .... به رقابت می پردازند.

شهردار منطقه تاریخی فرهنگی گفت: هنرمندان کاریکاتوریست نیز با نگاه خلاقانه خود در این جشنواره صدای قلب تپیده شیراز را ترسیم می کنند.

وی تصریح کرد: علاقه مندان به بازی های بومی- محلی از جمله هفت سنگ، طناب کشی، گل یا پوچ 
می توانند به صورت انفرادی و یا گروهی در مسابقات هفتگی این جشنواره شرکت کنند.

شه دوست شیرازی گفت: از آنجا که محور تاریخی- فرهنگی سنگ سیاه از گذشته تا به امروز یکی از اصلی ترین گذرهای شهر شیراز و همواره پذیرای گردشگری بسیاری بوده و همچنین با توجه به قدمت تاریخی این محور و اهمیت آن در زمینه های گردشگری و صنعت توریسم و افزایش میزان رضایتمندی شهروندان و ساکنین این محور تاریخی طراحی گذرهای پیاده با استفاده از مصالح سنتی و استقرار فضاهای گردشگری در این محور تاریخی مدنظر قرار گرفته شده و سعی بر افزایش همه جانبه امنیت جهت ساکنین در این بافت شده است.

وی تاکید کرد: این جشنواره در حقیقت در ادامه جشنواره سی راه است که با توجه به استقبال بی نظیر شهروندان آغاز حرکت نو در مسیر احیاء و رونق بافت تاریخی است.

شهردار منطقه 8 برگزاری این گونه برنامه های مردمی این منطقه را گام مهمی در ترغیب شهروندان جهت شرکت در فعالیتهای فرهنگی و ورزشی دانست و افزود: این گونه رویدادها می تواند بهانه ای برای ارتباط هرچه بیشتر و بهتر شهروندان با مجموعه شهرداری باشد، بادآور می شود، این جشنواره با همکاری معاونت فرهنگی شهرداری و اداره کل فرهنگ و ارشاد  اسلامی اداره کل کتابخانه های فارس و سایر دستگاههای ذیربط از جمعه یکم مرداد ماه از ساعت 30/9 صبح آغاز می شود و تا پایان سال ادامه دارد.

شه دوست در پایان از همه همشهریان عزیز جهت حضور در این جشنواره دعوت کرد و خواستار حضور خانواده ها در جمع صمیمی ساکنین منطقه تاریخی فرهنگی شد.

390 کلیک ها  چهارشنبه, 30 تیر 1395 18:51
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا