عزم جدی امارات برای دور زدن تنگه هرمز

عزم جدی امارات برای دور زدن تنگه هرمز
   

راستین آنلاین:شرکت ملی نفت ابوظبی (ادنوک) برای دور زدن تنگه هرمز و صادرات نفت از پایانه فجیره این کشور جدی‌تر شد.

به گزارش نشریه فوربز، ادنوک برای کاهش آسیب‌پذیری خود در برابر تهدیدهای موجود برای انتقال نفت از تنگه هرمز، روی دلارهای نفتی و کمک امیرنشین فجیره در امارات، حساب کرده است.

برای دستیابی به این هدف، خط لوله حسبان - فجیره در سال 2012 میلادی با ظرفیت انتقال یک میلیون و 500 هزار بشکه در روز افتتاح شد. از سوی دیگر، طبق اعلام مؤسسه پلاتس، بندر فجیره می‌تواند به تنهایی 70 درصد از صادرات نفت امارات را انجام دهد.

سلطان الجابر، مدیرعامل ادنوک، به‌تازگی در یک همایش نفتی اعلام کرد به توسعه پایانه فجیره و زیرساخت‌های آن متعهد است.

بخشی از این تعهد، ساخت بزرگ‌ترین تأسیسات زیرزمینی ذخیره‌سازی نفت جهان در فجیره است. ادنوک همچنین 10 درصد از شرکت وی‌تی‌تی‌تی را که مالکیت منابع ذخیره‌سازی نفت در فجیره و دیگر نقاط جهان را در اختیار دارد، خریده است.

ادنوک همچنین برای ایجاد یک شرکت معاملاتی با شرکت انی ایتالیا و شرکت اوام‌وی امارات شریک شده است و انتظار می‌رود فعالیت تجاری خود را از سه ماه نخست سال 2020 میلادی آغاز کند.

کرول نخله، مدیرعامل مؤسسه مشاوره کریستال انرژی گفت: تنش‌های منطقه‌ای می‌توانند یک شتاب‌دهنده باشند، اما احتمالا این مسئله تنها انگیزه ادنوک نیست. با برنامه سرمایه‌گذاری چند میلیارد دلاری، این شرکت تلاش می‌کند از نظر عملیاتی محتاط باشد.

انتهای پیام /  101
413 کلیک ها  آخرین ویرایش در دوشنبه, 15 مهر 1398 14:03
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا