آژیر خطر شمار ابتلا به کرونا در فارس به صدا درآمد

راستین آنلاین :رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از افزایش بی سابقه آمار مبتلایان به کووید۱۹ در فارس خبر داد. 

 

 

آمار ۲۴ ساعت گذشته استان فارس، نشانگر رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی در برابر کروناویروس است.

 

مهرزاد لطفی در یکصد و دومین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه، ضمن تسلیت به مناسبت سالروز شهادت ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، حضرت امام جعفر صادق (ع) گفت: در ۲۴ ساعت گذشته و براساس آمارهای ارسالی از آزمایشگاه های تخصصی کووید۱۹ در سطح استان، آمار شناسایی موارد جدید بی سابقه بوده و وضعیت استان را به روزهای نخست شیوع کروناویروس برگردانده است.

 

او با تاکید بر رعایت اصول بهداشتی در برابر کروناویروس، افزود: آمار سعودی مبتلایان در فارس، نشان دهنده بی توجهی و جدی نگرفتن دستورات بهداشتی در مقابله با این بیماری است.

 

روند سعودی مبتلایان در فارس و امکان ایجاد محدودیت های جدید

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز هشدار داد: آمار مبتلایان در فارس در مسیر افزایشی است و این امر می تواند باعث اجرای دوباره محدودیت هایی در زمینه تعطیلی مشاغل شود.

 

لطفی یادآور شد: آمار مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته از ابتدای شیوع کروناویروس در فارس، بی سابقه بوده و این امر بار بسیار زیادی به سیستم بهداشت و درمان استان وارد می کند.

 

او از آمادگی بیمارستان های استان با تمام ظرفیت های موجود برای مقابله با بیماری کووید۱۹ خبر داد و بر انجام مراقبت های بهداشتی برای کارکنان مراکز درمانی در راستای حفظ سلامت آنان تاکید کرد.

 

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد: لازم است کارکنان تمامی دستگاه ها، سازمان ها، ادارات و مراکز ارایه دهنده خدمات، برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کروناویروس و قطع زنجیره انتقال این بیماری، ضمن استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی را جدی بگیرند.

 

همچنین در این نشست، از سوی اعضای ستاد مدیریت بیماری کووید۱۹ دانشگاه، گزارشی در خصوص تجهیزات و امکانات موجود در مراکز درمانی، وسایل حفاظت فردی، تعداد تخت های ویژه، آمادگی بیمارستان های شیراز، سلامت تیم های درمانی، تعداد بیماران بستری، بخش های اورژانس، بستری، اتاق عمل و ظرفیت تخت های بیمارستانی و وضعیت انبار دارویی ارایه شد.

 

امروز صبح ۲۸ خردادماه، یکصد و دومین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه، مصادف با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد. 

انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
218 کلیک ها  آخرین ویرایش در چهارشنبه, 28 خرداد 1399 16:57
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا