• رییس بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) شیراز:

جان کادر درمان کف دستشان است

جان کادر درمان کف دستشان است
   
جان کادر درمان کف دستشان است |||| ||||

راستین آنلاین:رییس بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) شیرازگفت:جان کادر درمان کف دستشان است.


دکترابوالفضل درانی نژاد امروز چهارشنبه 20 فروردین ماه در دیدارتعدادی از مدیران و قهرمانان ورزشی استان با برخی از اعضای کادر درمان این بیمارستان ،ضمن تقدیر از حضور این افراد در بیمارستان حضرت علی اصغر(ع)گفت:در شرایطی که نزدیک شدن به بیمارستان برای بسیاری از شهروندان خطرناک است،حضور مدیران و قهرمانان ورزشی استان در این مکان باعث قوت قلب کادرپزشکی آن می شود.
وی با تشریح شرایط سخت موجود برای کادر درمان افزود:از همان ابتدای انتخاب بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) به عنوان بیمارستان مرجع درمان کرونا در استان فارس تمام تلاش ما بر این بوده تا کادر درمان را با شرایط کامل حفاظتی آماده خدمت کنیم.
رییس بیمارستان حضرت علی اصغر (ع)شیرازافزود:همت والای کادر درمان ،فرهنگ مردم فارس و تلاش مدیران استان باعث شده تا این لحظه آمار استان در نرخ مرگ و میر ،با درنظر گرفتن شاخص های جمعیتی آمار قابل قبولی باشد اما این بدان معنا نیست که همه چیز خوب و عالی پیش می رود.
درانی نژاد سیاست نظام سلامت را رسیدگی سریع به بیماران و ناقلان ویروس کرونا با هدف خالی نگه داشتن 30 تا 40 درصد از ظرفیت های بیمارستانی دانست و افزود:در فارس تاکنون این سیاست با حمایت ستاد استانی مقابله با کرونا خوب پیش رفته است ،اما انحراف از این سیاست و افزوده شدن تعداد بیماران باعث می شود تا از نتایج کنونی به سرعت فاصله بگیریم.
وی افزود:این یک حیقیت است که پزشک و پرستار خسته و ناتوان،توان و قوت درمان بیماران را نخواهند داشت.
رییس بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) شیرازدر ادامه به نقش ورزش در پیشگیری از ابتلا به کرونا اشاره کرد و افزود:گرچه مصرف ویتامین ها ومکمل های غذایی برای پیشگیری از این بیماری هیچ پایه و اساس علمی ندارد،اما آنچه اثبات شده ورزش یکی از مهمترین مقوله هایی است که می توان بواسطه آن سطح مقاومت بدن را در مواجهه با این بیماری بالا برد.
درانی نژاد افزود:حجم ریه که بواسطه ورزش وسعت می یابد عامل مهمی در پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا است.
وی در بخش دیگری از صحبت هایش حضوردر بیمارستان و همراهی ورزشکاران با کادر پزشکی را نشانه فتوت و جوانمردی نزد این قشر از جامعه دانست و افزود:همه اقشار جامعه در طول مدت اخیر کادر پزشکی را مورد لطف خود قرار داده اند.
انتهای پیام /  101
168 کلیک ها  آخرین ویرایش در چهارشنبه, 20 فروردين 1399 13:33
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا