انتظارات فرماندار شیراز از اصحاب رسانه دردیدار با آنها چه بود؟

انتظارات فرماندار شیراز از اصحاب رسانه دردیدار با آنها چه بود؟
محمدرضاامیری

راستین آنلاین:گرچه نشست خبری عصر پنجشنبه فرماندار شیراز با خبرنگاران ، دو خبر مهم یعنی معرفی محمدتقی تذروی به عنوان عضو سیزدهم شورای شیراز و رایزنی با دستگاه قضایی و امنیتی،  برای مشخص شدن وضعیت شهرداری و شورای صدرا طی روزهای آینده در بر داشت اما محمد رضا امیری در این نشست بخ موضوعاتی نیز اشاره کرد که محوریت آن خبرنگاران بودند.

وی مطبوعات را رکن چهارم دموکراسی خواند و افزود:براي رشد جامعه نياز به نظارت عمومي داریم و بخشی از این نظارت بر عهده رسانه است؛ اما باید مراقب باشیم که در اطلاع رسانی حرمت و حریمها حفظ شده، عفت جامعه جریحه دار نشود.

فرماندار شهرستان شیراز با بیان اینکه تحقق مردم سالاری دینی در گرو حرکت در چارچوب قانون و مقررات است،نقش رسانه های واقعی را در تحقق این ایده غیر قابل انکاردانست و افزود:حضورقدرتمندانه رسانه و خبرنگار است که تحقق مردم سالاری دینی را محقق می سازد.

امیری  کار خبرنگاران و عکاسان خبری را سخت، حساس و بسیار با اهمیت توصیف و اضافه کرد: خبرنگار از این جهت عامل رشد جامعه محسوب می شود که از دردها آگاه است و تلاش می کند آگاهی را به جامعه انتقال دهد.

وی گفت:عرصه رسانه یک عرصه حرفه ای است به همین منظور نباید محملی برای افرادی باشد که از سربیکاری وارد این عرصه می شوند.

رئیس شورای تامین شهرستان شیراز،عرصه خبر را دانشی با ابعاد مختلف دانست و گفت:حضورافراد غیر حرفه ای در این عرصه به شیوع شایعات و تشویش اذهان عمومی دامن می زند.

امیری افزود:انتطارمان از رسانه های واقعی این است که ضمن آگاهی بخشی جامعه نسبت به چنین آسیب هایی به اعتماد عمومی در جهت تقویت سرمایه های اجتماعی گام بردارند.

فرماندار شهرستان شیراز با بیان اینکه در انتشار اخبار و مطالب باید به شکسته شدن قبح جامعه حساس بود، تاکید کرد، تحقق مردمسالاری دینی بدون رسانه و خبرنگار دست یافتنی نیست.

او با بیان اینکه یکی از عناصر اصلی بیانیه گام دوم انقلاب، آگاهی است، خبرنگاران را پرچمداران تحقق منویات مقام معظم رهبری در این بیانیه دانست و گفت: باید از رسانه براي توسعه، جلوگيري از انحرافات و شفاف سازي حمايت كرد اما در عين حال نبايد شرايط عمومي كشور را هم ناديده گرفت .

فرماندار شهرستان شیراز با مقایسه امروز با دوران دفاع مقدس و تاکید براینکه اکنون در شرایط جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم، گفت: نبايد فراموش كرد در شرايطي كه درآمدها اندك و مشكلات فراوان است، کسانیکه عهده دار مسئولیت می شوند، اقدامی ارزشمند را انجام داده و ایثار می کنند و باید از آنان حمایت کرد تا موفق شوند.

رئیس شورای تامین شهرستان شیراز با اشاره به در پیش بودن انتخابات، حساسیت های کار رسانه و خبرنگاران در این ایام را یادآور شد و گفت: رسانه می تواند تضمین کننده سلامت انتخابات باشد.

وی همچنین با بيان اينكه اين شهرستان برخلاف دارا بودن مركزيت فارس در برخي شاخص‌ها نظیر فضای آموزشی و ورزشی عقب مانده است، رشد بي رويه جمعيت را یکی از عوامل موثر بر این موضوع دانست و تاکید کرد که امروز حاشیه نشینی از شهر شیراز به روستاهای اطراف این شهر کشیده شده است.

فرماندار شیراز گفت: روستایی که کل محدوده مصوب آن 36 هکتار بوده اکنون بالغ بر 400 هکتار توسعه یافته، افزایش جمعیت و توسعه شهر و روستاهای اطراف کلانشهری نظیر شیراز نیازمند زیرساخت و ارائه خدمات است.

231 کلیک ها  دوشنبه, 21 مرداد 1398 04:42
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا