آب موضوع محوري مجمع مشورتي توسعه در كشور است

آب موضوع محوري مجمع مشورتي توسعه در كشور است
عبدالغفارشجاع
راستین آنلاین:رئیس مجمع مشورتي توسعه استان‌های کشور ، هدف از ايجاد اين تشكل را استفاده از تمام ظرفيت‌ها براي توسعه پايدار عنوان کرد.

عبئدالغفارشجاع که در همایش سراسری روسای مجمع مشورتی توسعه استان های کشور در شیراز سخن می گفت،موضوع آب و مقابله عاقلانه با بحران آن را موضوعي محوري و مد نظر اعضاي اين مجمع در ايران دانست و افزود:بخش عمده‌ای از آب در ايران به درياها سرازير مي‌شود.

او نبود بازيافت در كشور را مد نظر قرار داد و با بيان اينكه در كشوري نظير چين آب 18 بار استحصال و مصرف مي‌شود، گفت: در ايران آب يك يا دو بار مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

شجاع يكي از مشكلات اصلي امروز ايران را آب برشمرد و با تاكيد بر لزوم ساماندهي مديريت آب در كشور، خشك شدن درياچه‌ها و تالاب‌ها را از عوارض مهم خشكسالي و موثر بر مشكلاتي عديده دانست و گفت: در سال‌هاي آينده شاهد اثرات مخرب خشك شدن درياچه‌هايي نظير اروميه خواهيم بود.

وي با بيان اينكه از 1400 ميليارد تومان اعتبار پيش‌بيني شده براي احياء درياچه اروميه، امسال رقمي تخصيص نيافته است، به مبحث زباله و بازيافت زباله به‌عنوان يكي ديگر از موضوعات مهم مورد نظر مجمع مشورتي و اعضاي آن در كشور اشاره كرد.

رئیس  مجمع مشورتی توسعه استان‌ها، با اشاره به مشكلات مالي دولت در سال‌هاي اخير، گفت: يكي از اهداف مجمع مشورتي كه امروز در 31 استان و 400 شهرستان كشور راه‌اندازي شده و بيش از 50 هزار عضو دارد، استفاده از ظرفيت‌هاي مردمي براي دست‌يابي به توسعه‌اي پايدار در تمام بخش‌ها است.

او با بيان اينكه در اين راستا و در هر استان پنج طرح داراي اولويت توسط كارشناسان مجمع مشورتي استان مربوطه بررسي و به دولت پيشنهاد مي‌شود، همراهي دولت با اين تشكل را خوب ارزيابي و اضافه كرد: هنوز هم دولت با مشكلات مالي بسياري روبرو است و به گفته رئيس سازمان برنامه و بودجه، 6 ماهه دوم سال 94 بدترين دوره مالي دولت بود.

293 کلیک ها  جمعه, 03 دی 1395 07:24
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا