نماینده مردم شیرازدرمجلس شورای اسلامی:

نماینده مردم شیرازدرمجلس شورای اسلامی:
بهرام پارسایی
  • نماینده مردم شیرازدرمجلس شورای اسلامی گفت: شیراز می تواندبه عنوان الگویی مناسب در حوزه فرهنگ شهروندی درسطح کشور شناخته شد.
شیراز می تواندبه عنوان الگویی مناسب در حوزه فرهنگ شهروندی درسطح کشور شناخته شود

راستین آنلاین – بهرام پارسایی که بعد از ظهر امروز چهارشنبه در حاشیه حرکت مردمی جمع آوری پسماند های مربوط به نذورات روز عاشورا سخن می گفت،افزایش سطح مشارکت اجتماعی را زمینه ساز توسعه همه جانبه دانست و افزود:مشارکت مردم در برنامه های فرهنگی،اجتماعی و سیاسی می تواند ضمن تسهیل روند توسعه در کشور،دغدغه های موجود در مسیر تحقق مدیریت واحدشهری را نیز مرتفع سازد.

وی با اشاره به اهمیت تشکل و سازمان های مردم نهاد در هموارکردن مسیر توسعه گفت: این گونه تشکل ها  واقدامات نشات گرفته از آنها ، يكي از بنیان ها و الزامات اساسی جامعه مدني است.

پارسایی ارتباط نزديك با مردم جامعه و توانایی در انتقال مشكلات آنها را به حاكميت از جمله مزیت های سازمان های مردم نهاد عنوان کرد  افزود: سازمان های مردم نهاد نظام پنهان ارتقاي سلامت جامعه هستند.

سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی فراخوان حضور گروه های مختلف مردم جهت همکاری با پاکبانان در روند پاکسازی معابر شهر شیراز را نقطه آغاز یک حرکت فرهنگی دانست و گفت: فرهنگسازی بین شهروندان که خود را برای آبادانی شهر مسئول و در سود و زیان های شهر سهیم بدانند حائز اهمیت است.

پارسایی بابیان اینکه ارتقاء سطح فرهنگ عمومی و شهروندی یک جامعه تنها با روش های نرم افزاری ممکن خواهد بود گفت: امروز در بیشتر کشورهای جهان

اجرای برنامه های آموزشی در حوزه فرهنگ شهروندی جزو اولویت های مسئولان است.

نماینده مردم شیرازدرمجلس شورای اسلامی، تغییر و تحول سریع در جوامع بشری را از ویژگی های این جوامع در قرن حاضر برشمرد و گفت:برای دستیابی به توسعه پایدار، اجرای برنامه های ارتقای فرهنگی مردم شهرنشین به ضرورتی غیرقابل انکار تبدیل  شده است.

گفتنی است با فراخوان انجام گرفته از سوی بهرام پارسایی برای جمع آوری پسماندهای باقی مانده از نذورات ظهر عاشورا گروه های مختلف مردمی به صورت انفرادی و یا در غالب سازمان های مردم نهاد امروز چهارشنبه و پس از اقامه نماز ظهر عاشورا در خیابان های منتهی به حرم مطهر شاهچراغ(ع) و دارالرحمه شیراز اقدام به جمع آوری این اقلام و کمک به پاکبانان شهرداری کردند.

این در حالی است که سال گذشته نذر جالب بانوی شیرازی که جمع آوری پسماند نذورات در ظهر عاشورا بود مورد توجه ویژه رسانه های خبری قرارگرفته بود.

rastinonline.ir0002

346 کلیک ها  چهارشنبه, 21 مهر 1395 16:05
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا