استاندار فارس:

استاندار فارس:
سیدمحمدعلی افشانی
  • استاندار فارس گفت: خبرنگاران ناصحان جامعه هستند و بایستی به عنوان پژواک صدای مردم و چشمان جامعه در موقع مناسب و به درستی نیاز جامعه را تشخیص دهند و آن را عنوان کنند.
خبرنگاران ناصحان جامعه اند/باید حواسمان باشد با عواطف مردم تجارت نکنیم

سید محمدعلی افشانی، امشب (17مرداد) در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار که در هتل شیراز برگزار شد، گفت: متاسفم که مشکلات جامعه ما مشکلات معیشتی و مشکلات تامین مسائل اولیه است.

استاندار فارس با یادآوری این مطلب که حرمت قلم و حرمت خبرنگاری به گونه ایست که هیچ وقت به فکر معیشت نباشید بلکه به فکر انتشار باشید، اضافه کرد: وظیفه مدیران است که امنیت شغلی اصحاب رسانه را فراهم کنند و هرکاری که می توانند را انجام دهند.

نماینده دولت «تدبیر و امید» در فارس با یادآوری این مطلب که اصحاب رسانه حق بزرگی در این جامعه دارند، افزود: خبر به معنای آگاهی است.

وی با اشاره به اینکه هر کس خبر به معنای آگاهی داشته باشد برتر است، اضافه کرد: دلیل برتری انسان بر حیوانات همین خبر است البته خبر به معنی آگاهی در اینجا معرفی می شود و جناب حافظ شیرازی هم تاکید می کند بالاترین آگاهی همین خبر است.

افشانی ضمن تبریک فرارسیدن ایام روز خبرنگار به اصحاب رسانه و همه کسانی که در عرصه دانایی قدم بر می دارند، ادامه داد: نقش اصلی رسانه ها آگاهی بخشی است.

استاندار فارس با اشاره به اینکه خبرنگار می تواند جهت دهنده به جامعه و هدایتگر باشد، تاکید کرد: خبرنگار باید به عنوان یک وظیفه و مسئولیت وقتی در جامعه قلم می زند به این بیاندیشد که مردم را با حق خودش آشنا کند .

او گفت: اگر انسان ها با حق خویش آشنا شوند حتما مطالبه خواهند داشت و برای آن از هیچ کوششی دریغ نمی کنند و جامعه ای به سمت آزادی می رود که در یک فضای آزاد توام با نقد، همه انسان ها به وظیفه خود به درستی عمل می کنند و دنبال احقاق حقوق خودشان باشند.

وی با یادآوری این مطلب که حاکمان نیاز به نقد دارند حتی، افزود: خبرنگاران ناصحان جامعه هستند و بایستی به عنوان پژواک صدای مردم و چشمان جامعه در موقع مناسب و به درستی نیاز جامعه را تشخیص دهند و آن را عنوان کنند که اگر چنین شد و نیاز جامعه را شناختند و معرفی کردند خدمت بزرگی را به جامعه انجام داده اند و امروز بایستی خبرنگاران ما بیاندیشند نیاز جامعه ما چیست.

افشانی، پرهیز از باز تولید خشم، نفرت و کینه در جامعه را یکی از نیازهای جامعه امروز دانست و راه حل آن را ایجاد امید و شادی در جامعه خواند و یادآور شد: یک جامعه امیدوار برای حل مشکلات خود گام بر می دارد.

وی با اشاره به اینکه اصحاب رسانه دقت کنند که مطالب صحیح انجام دهند و نقد، مبنای درستی داشته باشد، اضافه کرد: بایستی خبرنگار ما مراقب باشد که مرکب بر کاغذ حرام نکنند و عین واقعیت را معرفی کنند و باید حواسمان باشد با عواطف مردم تجارت نکنیم که اگر چنین شد وای به حال آن روز جامعه می شود.

357 کلیک ها  دوشنبه, 18 مرداد 1395 00:55
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا