در پاسخ به انتقاد وزیر ارشاد عنوان شد؛

در پاسخ به انتقاد وزیر ارشاد عنوان شد؛
حجت الاسلام ملک مکان
  • حجت الاسلام ملک مکان در پاسخ به انتقاد وزیر ارشاد که گفته امام جمعه یک شهرستان کوچک که حتی روی نقشه هم نیست نمی تواند در خصوص مسایل کشور اظهار نظر کند، گفت: امامان جمعه همگی کارشناسند و صاحب نظر در امور مختلف.
ائمه جمعه همگی کارشناسند و صاحب نظر

حجت الاسلام حسین ملک مکان، رئیس دفتر نمایندگی سیاستگذاری ائمه جمعه فارس امروز (4مرداد) در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه هیچگونه مطلبی را به ائمه جمعه القا نمی کنیم، گفت: در خطبه دوم مسائل روز و مناسبت های هفته بیان می شود که در تمام کشور یکی است.

 وی با اشاره اینکه ائمه جمعه خودشان اهل فضل و تحصیلات هستند، اضافه کرد: خط و مشی های سیاست های کلی نظام همواره سرلوحه کار ائمه جمعه بوده است.

 ملک مکان با تاکید بر اینکه حمایت از دولت در دستور کار ائمه جمعه است اما تا زمانی که دولتی ها سیاست های کلی نظام را دنبال می کنند مورد حمایت هستند، افزود: ائمه جمعه انتقاد را مستدل انجام می دهند.

 رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان فارس با اشاره به انتقاداتی که اخیرا وزیر ارشاد نسبت به اظهارات برخی از امامان جمعه داشت، کفت: اینکه ایشان اظهار نظر بعضی از امامان جمعه که در شهری کوچک مسئولیت دارد درشت نیست زیرا همه ائمه جمعه کارشناسند و در هر نقطه کشور که باشند صاحب نظرند.

وی با اشاره به اینکه دولت در بحث بهداشت و درمان مورد تمجید و تقدیر قرار گرفته است، اضافه کرد: ائمه جمعه اخبار خود را محل موثق دریافت می کنند، ائمه جمعه از اخبار روز آگاه هستند و همه آنان از سوی رهبر معظم انقلاب منصوب می شوند و کوچک یا بزرگ بودن شهر آنان اصلا مهم نیست.

 حجت الاسلام ملک مکان با تاکید بر اینکه ائمه جمعه بین 2 میلیون تا 6 میلیون ريال هزینه دریافت می کنند، افزود: شاید برخی از ائمه جمعه جز فرهنگیان و یا هیئت علمی دانشگاه باشند که حقوق آن جدای از حقوق ذکر شده است.

 وی با اشاره به اینکه نزدیک 900 نماز جمعه در کشور برگزار می شود که 75 مورد آن در فارس است، اضافه کرد: با احتساب نماز جمعه اهل تسنن، فارس رتبه اول برگزار نماز جمعه را دارد.

296 کلیک ها  دوشنبه, 04 مرداد 1395 13:24
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا