عضو شورای شهر شیراز:

عضو شورای شهر شیراز:
مظفرمختاری
  • نماینده مردم شیراز در شورای اسلامی این شهر گفت: طرح دهن پرکن پزشک خانواده زحمات بسیاری را برای شهروندان شیرازی و دیگر شهرهای استان فارس ایجاد کرده است.
طرح پزشک خانواده نارضایتی عمومی را در جامعه ایجاد کرده است

سرویس استان های راستین آنلاین:مظفر مختاری پیش از ظهر امروز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران گفت: این طرح که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان حوزه بهداشت و درمان یکنوع گرته برداری از نظام ارجاع بیمار به متخصصین بالینی در غرب است، به دلیل عدم انجام صحیح، غیرکارشناسی و ناقص آن نارضایتی عمومی را در جامعه به دنبال داشته است.

وی افزود: نکته قابل تامل در اجرای این طرح این است که این پروژه به دلیل زحمات فروانی که برای بیمار و همراه او ایجاد می کند، اساسا با منشور حقوق بیمار که در تمام بیمارستان ها نصب شده است، منافات دارد.

نماینده مردم شیراز در شورای اسلامی این شهر ادامه داد: از منظر مدیریت شهری نیز اگر به این موضوع نگاه کنیم، الزام بیمار و یا همراه او به همراه داشتن نامه ارجاع در هر شرایطی ضمن افزایش سفرهای درون شهری باعث افزایش هزینه درمان برای شهروندان می شود.

مختاری با بیان اینکه بر اساس آنچه در قانون برنامه پنجم توسعه آمده است طرح پزشک خانواده باید تا پایان سال 94 در تمام کشور اجرایی شودافزود:سئوال من به عنوان وکیل مردم در شورای اسلامی شهر از مسئولان امر این است که چرا این طرح پر حاشیه تا کنون درسراسرکشوراجرایی نشده است و اگر این طرح طرح موفقی بوده است چرا دیگر استان های کشور تاکنون تن به آن نداده اند.

وی گفت:آیا جز این است که انجام ندادن این طرح به معنی ناکارآمدی آن است؟

مختاری با اشاره به نارضایتی قاطبه مردم شیراز از این طرح افزود:کافی است کمی میان مردم باشیم تا ببینیم مردم از سردرگمی خودبابت این طرح چه قدرکلافه شده اند.

نماینده مردم شیراز در شورای اسلامی این شهر ادامه داد: در این طرح تنها چیزی که مردم را با آن دلخوش کرده اند این است که درمان رایگان است و بیمار برای درمان خود نباید پولی را هزینه کند.اما آیا مدعیان این ادعا سردگمی ها، سفرهای تکراری شهری، بهم ریختن امنیت روانی و... بیمار و همراه او را برای استفاده از مزایا دیده اند؟

وی افزود: درک صحیح از وضعیت روحی و اقتصادی بیمار و همراهان وی در شرایط خاص بیماری باعث می شود تا تصمیم گیران این حوزه را نسبت به تجدیدنظر در این طرح قانع کند.

مختاری تصریح کرد: از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی می‌خواهم تا با در نظر گرفتن منافع مردم و با هدف برداشتن فشار روحی و روانی از دوش بیمار و همراهان بیمار بردارند.

مختاری در بخش دیگری از صحبت‌هایش با بیان اینکه مردم ما مردمی شریف و قدرشناس هستند، افزود: وظیفه تک تک ما این است که شرایط یک زندگی راحت را برای این مردم شریف ایجاد کنیم.

وی با اشاره به حضور مردم در لحظات مختلف برای نقش آفرینی در جامعه گفت:مردم نجیب و شریف ما در هر زمان که لازم بوده بیش از حد انتظار ظاهر شده اند.

مختاری  به آتش سوزی های چند هفته اخیر در بخش هایی از استان فارس اشاره کرد و افزود: باید از رفتارهای مترقی شهروندان فهیم شیراز و استان فارس که با درک صحیح از شرایط خاص این موضوع به خاموش کردن این آتش کمک کردند تقدیر و تشکر کرد.

وی افزود: نباید فراموش کنیم که در این حرکت بزرگ مردمی، سازمان‌های مردم نهاد اقشار مختلف مردم ، خبرنگاران و فعالان عرصه مطبوعات،ورزشکاران و هیات ورزشی در کنار نهادها و دستگاه هایی نظیر محیط زیست، هلال احمر، دستگاه‌های نظامی و انتظامی و... صحنه هایی به یادماندنی را درتاریخ سراسر پرافتخار فارس رقم زدند.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز با ناگوارخواندن این آتش‌سوزی‌ها برای محیط زیست گفت:گر چه به اعتقاد کارشناسان محیط زیست، درکشور ما آتش‌سوزی جنگل در شرایط فعلی و در مناطقی با گیاهانی خاص به لحاظ اقلیمی به خصوص در ماه‌های گرم به دلایل مختلفی از جمله عوامل انسانی مکرر و امری نا آشنا نیست اما آتش سوزی های اخیرچند درس بزرگ به ما داد.

مختاری افزود: نخستین درس این اتفاق این بود که سازمان و دستگاه های ذیربط می‌بایست آموزش‌های تخصصی را از طریق برگزاری مانور به نیروهای مرتبط به چنین بحران هایی در راس برنامه های خود قرار دهند.

وی گفت: درس و تجربه دوم این اتفاق این بود که لازم است تحت یک مدیریت واحد زمینه تهیه تجهیزات، همکاری دستگاه‌ها در ستاد بحران استان و آموزش عمومی به مردم فراهم آید.

مختاری درس سوم حاصل از اتفاقات پیرامون این آتش سوزی‌ها را  استفاده صحیح از فضای مجازی دانست و افزود: این موضوع نکته ای است  که در مقاطع مختلف توسط افراد مختلف و حتی شخص مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته است .

وی افزود:در واقع استفاده صحیح از فضای مجازی در این بحران نشان داد که با تعریف صحیح از یک تکنولوژی می‌توان از این فناوری در راستای اهداف و کارکردهای صحیح استفاده کرد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز افزود: در اتفاق اخیر فضای مجازی بستر مناسبی را برای بسیج عمومی مردم جهت ایجاد یک حرکت خودجوش و غیورمندانه ایجاد کرد تا هرکس درحد توان و تخصص خود برای خاموش کردن آتشی که به جان زاگرس عزیز و استوار افتاده بود گام بردارد.

مختاری در بخش دیگری از صحبت هایش کفت: در هر حال این آتش خاموش شد اماشاید هر زمان و مکان دیگر در شهر و استان ما بار دیگرشعله برآورد به همین دلیل لازم است ضمن بررسی علت یا علل دقیق بروز چنین اتفاقی زمینه بروز و تکرار آن را حتی المقدور کم کرده و یا از بین ببریم.

وی در پایان با بیان اینکه از استاندارفارس، معاون سیاسی امنیتی، نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی و دیگر افرادی که مسئولانه دراین رخداد کنار مردم بودند ، نیز تقدیر و تشکر می کنم افزود: تقاضا دارم مسئولان امر ضمن بررسی جوانب مختلف این رخداد با افرادی که احیانا در انجام مسئولیت خود تخطی کرده اند، برخود کند.

595 کلیک ها  سه شنبه, 01 تیر 1395 03:41
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا