عزاداری محرم احیاء خط خون و شهادت و رساندن صدای مظلومیت آل علی به گوش تاریخ است

عزاداری محرم احیاء خط خون و شهادت و رساندن صدای مظلومیت آل علی به گوش تاریخ است
مظفرمختاری

راستین آنلاین:رئیس شورای هیئات مذهبی استان از حضورگسترده مردم درمراسم عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) شرکت کردند، تشکر و قدردانی کرد.

مظفر مختاری با تقدیرازاستاندار فارس و معاونان وی،تولیت آستان احمدی و محمدی(علیهم اسلام)،دستگاه های انتظامی و امنیتی،سازمان تبلیغات اسلامی ،متولیان و عزاداران هیئات های مذهبی استان،جوانان و سازمان های مردم نهاد که در هرچه باشکوه و منظم تر برگزارشدن مراسم های مربوط به دهه اول محرم گفت:عزاداری سید الشهدا(ع) واصحاب و یاران با وفایش مظهر اتحاد وهمبستگی همه مردم است.

وی باآرزوی قبولی عزاداری مردم استان دردرگاه احدیت و امام حسین (ع) افزود:عزاداری محرم احیاء خط خون و شهادت و رساندن صدای مظلومیت آل علی به گوش تاریخ است.

مختاری افزود:حادثه عاشورا هرچند در زمانی بسیار کوتاه تحقق یافت اما قرنهاست عمق این حادثه توجه عالم را به خود معطوف می سازد و چنان شور و حرکتی می آفریند که تمام قیام های حق طلبانه و آزادی خواهانه جهان از آن نشأت می گیرد.

رئیس شورای هیئات مذهبی استان فارس با بیان اینکه عزاداری برای شهید کربلا، انتقال «فرهنگ شهادت» به نسلهای آینده است و رسالت «اشک»، پاسداری از «خون شهید» است افزود: عزاداران حسینی، پروانگانی شیفته نورند که شمع محفل آرای خویش را یافته و از شعله شمع، پیراهنِ عشق پوشیده اند و آماده جان باختن و پرسوختن و فدا شدن اند چرا که عمیقترین پیوندها میان عقل و عشق و عاطفه و برهان، در سایه عزاداری برای عاشورا شکل می گیرد.

مختاری حماسه عاشورارا شورانگیز‌ترین حماسه تاریخ بشری دانست وگفت:این حادثه نیرومندترین احساسات میلیون‌ها انسان را برانگیخته و از مرزهای جغرافیایی و اعتقادی عبور کرده است.

 وی با بیان اینکه وظیفه ما شیعیان و پیروان امام حسین (ع) این است که علاوه بر اقامه عزای حسینی در باره دلایل و فلسفه وجودی قیام عاشورا اندیشه و تفکر کنیم ازتوجه مداحان به فلسفه اصلی کربلا و عاشورا وپرهیز از پرداختن به مسائل حاشیه ای که منجر به بروز خرافات در دین می شود تقدیر کرد و گفت:  مهم‌ترین اهداف قیام عاشورا ، امر به معروف و نهی از منکر و طلب اصلاح در امور امت پیامبر (ص) است که در سایه انحرافات ایجاد شده از سوی بنی‌امیه، از اسلام راستین بسیار دور شده بود.

رئیس شورای هیئات مذهبی استان فارس در پایان تاکید کرد : باید با بررسی بیشتر ابعاد مختلف این قیام و بیانات سیدالشهدا(ع) در روز عاشورا به دنبال فهم فلسفه این حماسه بزرگ نایل شد تا در عصر کنونی از آن بهره‌برداری کنیم.

983 کلیک ها  یکشنبه, 09 مهر 1396 16:48
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا