درگفتگو با راستین آنلاین؛

درگفتگو با راستین آنلاین؛
نماینده مردم مرودشت در مجلس
  • نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر تصمیم وزیر محترم نیرو در خصوص سد بشار تنگ سرخ قطع عملیات باشد که اعلام کرده، حتما بعد از تعطیلات مجلس بحث استیضاح وزیر نیرو را دنبال خواهیم کرد.
نماینده مرودشت وزیر نیرو را تهدید به استیضاح کرد

مهدی برومندی در حاشیه افتتاح 7 طرح آبرسانی به 24 روستای شهرستان مرودشت، توسط استاندار فارس و معاون اول رئیس جمهور با ویدئو کنفرانس، گفت: وزیر نیرو در استان کهکیلویه و بویر احمد اعلام کرده که طرح سهمیه تخصیصی آب به میزان 73 میلیون متر مکعب از سد بشار تنک سرخ برای انتقال به سد درودزن که آب شرب شهر شیراز و مرودشت را تامین می کند بدلیل مشکلات بوجود آمده از سوی مردم و باغداران آن منطقه منتفی می شود.

نماینده مردم مرودشت با بیان اینکه، ما تصمیمات شتابزده را قبول نداریم، افزود: پیش از این قرار بود با خرید باغات مشکل باغداران را حل کنند .

وی در ادامه با تاکید بر اینکه، نمی شو.د برای آب مرز قائل شد، گفت: از مقدار 2000 لیتر آب در ثانیه که از کوه های کازرون تامین می شود قرار است 1500 لیتر در ثانیه به شهر بوشهر منتقل شود تا مشکل آب شرب آن جا حل شود و می بینیم که هیچ اعتراضی هم دیده نمی شود و کاردر حال انجام است .

برومندی با بیان اینکه اینچنین تصمیمات شتابزده واکنش نمایندگان استان فارس را در پی خواهد داشت، تهدید کرد: اگر دولت محترم و وزارت نیرو در این خصوص اقداماتی انجام ندهند و اگر تصمیم وزیر محترم نیرو در خصوص سد بشار تنگ سرخ همین باشد که اعلام کرده حتما بعد از تعطیلات مجلس بحث استیضاح وزیر نیرو را نبال خواهیم کرد

او در ادامه گفت: ما شاهد یک تبعیض آشکار در توزیع اعتبارات در حوزه وزارت نیرو هستیم، الان دولت پروژه آبرسانی ازدریا برای استان کرمان را آغاز کرده ولی برای فارس اقدامی نشده .

وی همچنین با عنوان کردن اقدامات موثر دولت در خصوص حل مشکل دریاچه ارومیه، گفت: دریاچه ای مانند بختگان خشک شده و به کانون ریزگردهای سمی تبدیل شده است که در آینده بیش از 15 شهر اطراف واستان های شرقی را تحت تاثیر خود قرار می دهد ولی هیچ اقدامی از سوی دولت انجام نشده.

برومندی تصریح کرد: سال گذشته در سفر دکتر نوبخت در بودجه 94 ردیفی تعریف شد که ما بتوانیم در مطالعه آن اقداماتی انجام دهیم، و انتظار داشتیم خروجی آن این باشد که دولت در شهرستان های زیر سد درودزن مانند مرودشت، زرقان، شیراز و حوزه کربال و خرامه اقدام به پرداخت خسارت طرح نکاشت به کشاورزان باشیم، کاری که الان در کازرون قرار است انجام شود و به کشاورزان خسارت نکاشت بدهند تا آب شرب به بوشهر منتقل شود .

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: انتظار داریم که دولت با پرداخت سالانه کمتر از 200 میلیارد تومان به عنوان حق آبه به کشاورزان زیر شبکه درودزن تا بختگان، آب را به دریاچه بختگان منتقل کند و سد درودزن را ترمیم کند تا شاهد توسعه پایداراین سرمایه ماندگار که آب شهر شیراز و مرودشت را تامین می کند باشیم.

605 کلیک ها  پنج شنبه, 14 مرداد 1395 08:11
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا