تجویز نسخه خروج از بحران برای تیم فوتبال قشقایی

راستین آنلاین : در نشستی با حضور برخی از مدیران استان، پیشکسوتان فوتبال ،تعدادی از اعضای هیئت مدیره باشگاه قشقایی و علاقمندان به این تیم راهکارهای خروج از بحران باشگاه قشقایی شیراز بررسی شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس در این نشست که شامگاه جمعه ۲۸ مهرماه در اداره کل ورزش و جوانان فارس برگزار شد گفت: نام قشقایی نام بزرگی است که تنها متعلق به یک قوم نیست،بلکه با تاریخ این سرزمین گره خورده است.
 حیدر علی کامیاب تیم فوتبال قشقایی و هویت آن را متعلق به همه مردم فارس و علاقمندان به فرهنگ قشقایی و عشایر دانست وافزود: امیدوارم این نشست فتح بابی برای بروز اتفاقات خوب دراین باشگاه باشد.
 وی از آنچه او زحمات روح الله نجف پور برای تیم فوتبال قشقایی خواند تقدیر کرد و گفت: هرکس یک ریال برای ورزش هزینه کند قابل احترام است.
 مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس دربخش دیگری از صحبت‌هایش با تاکید بر محدودیت های قانونی اداره کل جهت حمایت از فوتبال حرفه ای و تیم داری افزود: علیرغم تمام محدودیت‌های موجود،هدف اداره کل ورزش و جوانان زنده نگاه داشتن تیم فوتبال قشقایی است. کامیاب خواستار ایجاد وحدت در تصمیم‌گیری و اتخاذ یک تصمیم فراگیر جهت خروج  تیم فوتبال قشقایی از شرایط موجودشدو گفت: امروز همه ما در قبال این تیم مسئول هستیم.

 

 اصلاح ساختار باشگاه یک  اولویت است

 

 نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز که در این نشست حضور داشت، ورزش را عامل بازدارنده بسیاری از ناهنجاری ها دانست و گفت: باید بپذیریم که کارهای بزرگ مشکلات بزرگ را نیز به همراه خواهد داشت.
 علی اکبری با اشاره به موفقیت های اخیر ورزشکاران استان فارس در مسابقات آسیایی، آسیایی و المپیک جوانان گفت: امروز ورزش فارس در حدود ۵۰ رشته ورزشی حرف‌های بسیار زیادی برای گفتن دارد و هیچ کس نمی تواند منکر این پیروزی ها شود، اما باید همه تلاش کنیم تا این استان در فوتبال نیز به سطح اول کشور صعود کند.
 وی هویت تیم فوتبال قشقایی را متعلق به همه مردم فارس دانست و گفت:  نخستین گام جهت مرتفع ساختن بسیاری از مشکلات تیم فوتبال قشقایی اصلاح ساختار باشگاه و شفاف‌سازی امور است. نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی بزرگترین مانع برای مطرح شدن فارس در سطح اول فوتبال کشور را وضعیت اقتصادی استان ارزیابی کرد و افزود: این یک حقیقت است که صنعتی نبودن فارس و احساس مسئولیت جهت تامین نان کشور در سال‌های گذشته شرایط را برای حضور حامیان ورزشی در این استان در مقایسه با استانهای دیگر سخت کرده است.

 

 اگر حمایت نکنید وضعیت فوتبال از این هم که هست بدتر می شود

 

 اما نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند و قیر و کارزین در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی انتقادی خواستار حمایت استاندار از تیم فوتبال قشقایی شیراز شدو گفت: استاندار به عنوان رئیس شورای عالی ورزش استان باید از این ورزش حمایت بیشتری کنند.
 کوروش کرمپور خطاب به معاون استاندار که در جلسه حضور داشت گفت: اگر شما حمایت نکنید وضعیت فوتبال از این هم که هست بدتر می شود. 

 

وظیفه داریم تا بدون حب و بغض مسائل را دنبال کنیم

 

 نماینده مردم شیراز در شورای اسلامی شهر نیزکه در این نشست حضور داشت با اشاره به مشکلات عدیده اجتماعی که گریبانگیر جامعه است، بر لزوم حضور یک تیم فوتبال فعال در سطح اول کشور تاکید کرد و گفت:تیم فوتبال قشقایی می‌تواند فرصت بسیار مناسبی برای مقابله با بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی باشد.
 نواب قائدی با بیان اینکه همه ما وظیفه داریم تا بدون حب و بغض مسائل مربوط به باشگاه قشقایی را دنبال کنیم افزود: باید با یک اراده عمومی در تمام سطوح مدیریتی استان برای حل مشکلات کنونی چاره‌اندیشی کرد.

 

 نمی‌توان روی کمک دولت به فوتبال حساب کرد

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس نیز در ادامه این نشست با بیان اینکه حدود سه هفته است که از عضویت در هیئت مدیره این باشگاه استعفاکرده است گفت: در شرایط کنونی دولت با مشکلات مالی فراوانی روبروست و از این رو نمی‌توان روی کمک دولت به فوتبال حساب کرد.
یدا الله رحمانی با اشاره به بدهی ۲۳ هزار میلیاردی دولت به پیمانکاران وضعیت اقتصادی کشور را وضعیتی خاص توصیف کرد و افزود: حتی این شرایط نیز نباید مانع مرتفع ساختن دغدغه‌های به حق مردم برای داشتن نماینده در لیگ برتر فوتبال شود .

 

مرزی بین قشقایی ها و فارسی زبان ها وجود ندارد

 

 مالک باشگاه قشقایی نیز در این نشست در سخنانی کوتاه وارد کردن تیم فوتبال قشقایی را به مباحث قومیتی اشتباه دانست و گفت: در این باشگاه مرزی بین قشقایی ها و فارسی زبان ها وجود ندارد.
 نجف پور تیم فوتبال قشقایی را یکی از محبوب ترین تیم‌های کشور و پرطرفدارترین تیم دسته یک فوتبال دانست و افزود: ما بدون نگاه به گذشته و با هدف کمک به باشگاه قشقایی قول دادیم تا فقط به آینده فکر کنیم. 
گفتنی است در این نشست که نادر طیبی، عسکر نجفی، سید محمود موسوی، علی خسروی، امرالله یوسفی، رضا حسین خانی، محمد حسین خانی، محمدمهدی فروردین، سید عبدالعلی رستمی، غلامعلی هنرپیشه ،مجید فهندژ، کوروش امامی‌فر، محسن سالاری، سید اسلام موسوی و یاشار پولادیان نیز حضور داشتند پیشنهادات متعددی در خصوص وضعیت آینده تیم فوتبال قشقایی مطرح شد که پیشنهاد واگذاری بخشی از سهام این باشگاه به غیر مورد استقبال حاضرین قرار گرفت. قرار است طی روزهای آینده ساز و کار و مقدمات این جا به جایی بررسی و به اطلاع عموم برسد.
1194 کلیک ها  شنبه, 28 مهر 1397 02:20
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا