توجه به جوانان یکی از اولویت‌های اساسی دولت است

هادی پژوهش جهرمی
هادی پژوهش جهرمی  
توجه به جوانان یکی از اولویت‌های اساسی دولت است هادی پژوهش جهرمی

راستین آنلاین:معاون سیاسی امنیتی و امور اجتماعی استانداری فارس گفت: توجه به جوانان یکی از اولویت‌های اساسی دولت است.

هادی پژوهش جهرمی که شامگاه یکشنبه 20 اسفندماه در مراسم تقدیر از سازمان‌های مردم‌نهاد برگزارکننده مجمع ملی جوانان سخن می‌گفت با اشاره به توجه ویژه دولت یازدهم و دوازدهم به حوزه جوانان گفت: برگزاری مجمع ملی جوانان تصویب سند شیراز یک تحول بزرگ در راستای فراهم‌سازی فضای حضور جوانان در عرصه‌های مختلف اجرایی است.

وی بابیان اینکه در حوزه جوانان هزینه کردن به معنی سرمایه‌گذاری است، گفت: نخستین کار در حوزه جوانان باور کردن آن‌ها است و باید از ظرفیت آنان استفاده شود.

پژوهش با تقدیر از کامیاب و رضایی به‌عنوان دو مدیر جوان باور و جوان یاور استان گفت: به نظرمی‌رسد اداره کل ورزش و جوانان استان فارس به این نتیجه رسیده است که نتیجه حضور نیروهای جوان، مؤمن، بااستعداد و متخصص در عرصه‌های مختلف سرعت بخشیدن به حرکت توسعه محور در جامعه است.

معاون سیاسی امنیتی و امور اجتماعی استانداری فارس در بخش دیگری از صحبت‌هایش خواستار حضور باتدبیر جوانان در حوزه‌های مختلف اجرایی شد و با تأکید بااینکه جوانان باید تجربه کار اجرایی را پله‌پله فرابگیرند گفت: انرژی، انگیزه و خلاقیت موجود در نسل جوان داشته‌هایی است که اگر به‌صورت صحیح درمسیررشد و توسعه قرار گیرد می‌تواند ضامن توسعه و پیشرفت یک جامعه شود.

پژوهش با اشاره به روند توسعه و پیشرفت کشور ژاپن پس از جنگ جهانی دوم نقش جوانان در این اتفاق بزرگ را موردتوجه قرارداد و افزود: نمونه ظرفیت‌سازی روی منابع بشری در آسیا و جهان، کشور ژاپن پس از جنگ جهانی دوم است.

وی ادامه داد: ژاپن که بعد از جنگ جهانی دوم به شکستی سخت روبه‌رو شد، به سرمایه‌گذاری روی منابع بشری به‌عنوان افراد متخصص در رشته‌های متفاوت سرمایه‌گذاری کرد؛ باآنکه کشور ژاپن، امکانات و منابع طبیعی، کم دارد اما افراد متخصص جوان زیاد دارد، این داشتن افراد متخصص سبب شده تا کشور ژاپن بر بازار کار و تولید جهان سهم بیش‌ازحد داشته باشد حتی در توسعه‌یافته‌ترین کشورها بازار کار و کار شرکت‌ها در دست افراد متخصص ژاپنی اداره می‌شود.

گفتنی در پایان این مراسم که با حضور محمدمهدی تند گویان معاون ساماندهی امور جوانان،

امیرحسین آل اسحاق مدیرکل طرح‌های ملی جوانان وزارت ورزش و جوانان ، آرادافسردیر مشاوراستاندارفارس در امور جوانان برگزارشداز جوانان برگزارکننده مجمع ملی جوانان تقدیر به عمل آمد.

 

انتهای پیام /  101
1218 کلیک ها  آخرین ویرایش در دوشنبه, 21 اسفند 1396 07:48
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا