نتیجه منفعل شدن جوانان رخت بربستن امید و نشاط در جامعه است

نتیجه منفعل شدن جوانان رخت بربستن امید و نشاط در جامعه است
حیدرعلی کامیاب

راستین آنلاین:مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس گفت: نتیجه منفعل شدن جوانان رخت بربستن امید و نشاط در جامعه است.

حیدر علی کامیاب که شامگاه یکشنبه 20 اسفندماه در مراسم تقدیر از سازمان‌های مردم‌نهاد برگزارکننده مجمع ملی جوانان سخن می‌گفت با پراهمیت دانستن توجه به مطالبات جوانان گفت: باید از فاز تئوریک و ایده پردازی در خصوص لزوم توجه به جوانان بیرون آییم و بدون ترس و دلهره مسئولیت‌های مختلف را به جوانان واگذار کنیم.

وی بابیان اینکه بهترین سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاری پرنیروی انسانی است افزود: درصورتی‌که یک خانواده و یک جامعه افراد متخصص داشته باشد؛ آن خانواده و جامعه، توسعه‌ی اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی خواهد داشت، در غیر آن نمی‌توان هیچ‌گونه چشم‌انداز اقتصادی، اجتماعی و سیاسی را در یک جامعه، تصور کرد.

کامیاب گفت: ازاین‌رو، لازم است تا دولتمردان، جامعه، نهادهای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و خانواده‌ها به سرمایه‌گذاری بر نسل جوان، توجه­ی لازم داشته باشند تا با این کار، امنیت اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و رفاهی جامعه را تأمین و تضمین کند.

وی با اشاره به سیاست اداره کل ورزش و جوانان استان فارس در راستای توجه به جوانان گفت: در آغاز به کار دولت یازدهم و براثر بی‌توجهی‌های سال‌های گذشته تعداد سازمان‌های مردم‌نهاد حوزه جوانان به کمتر از تعداد انگشتان دودست کاهش‌یافته بود اما با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در طول سه و سال و نیم گذشته تاکنون این تعداد سازمان مردم‌نهاد فعال به تعداد سال‌های 83 و 84 در حال نزدیک شدن است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس نتیجه‌ای سیاست را نزدیک شدن جوانان استان فارس به مرز خودباوری دانست و افزود: یکی از آثار این خودباوری و اعتماد به جوانان برگزاری برنامه‌های بزرگ ملی و بین‌المللی توسط جوانان شهر شیراز و استان فارس باکیفیتی مثال‌زدنی است.

کامیاب برگزاری مثال‌زدنی 8 برنامه در قالب پروژه پایتختی جوانان جهان اسلام را کاری بزرگ دانست که توسط جوانان فعال در سازمان‌های مردم‌نهاد استان انجام‌گرفته و سپس گفت: امروز OIC در ارزیابی‌های خود از جوانان استان فارس به‌عنوان مدیرانی توانمند، باانگیزه و قابل‌تقدیر یاد می‌کند.

وی برگزاری مجمع ملی جوانان کشور را نیز یکی از کارهای بزرگ انجام‌گرفته توسط جوانان این استان عنوان کرد و گفت: به گفته بسیاری از کسانیکه در این مجمع حضور داشتند، این برنامه در حد و اندازه یک برنامه بین‌المللی انجام گرفت.

کامیاب در بخش دیگری از صحبت‌هایش به نقش محمدمهدی تند گویان در ایجاد خودباوری و افزایش انگیزه بین جوانان اشاره کرد گفت: «انصافاً مهندس تند گویان و گروه همراه او هم جوان باورند هم جوان یاورند و هم جوان فکر»

وی در پایان با تشکر از استاندار فارس و معاون سیاسی امنیتی و امور اجتماعی این استانداری که به گفته وی در تحقق برنامه‌های اداره‌ی متبوعش در حوزه جوانان همواره اداره کل ورزش و جوانان فارس را همراهی کرده‌اند افزود: «جا دارد یک خدا قوت جانانه به آقای رضایی معاون جوانان و امور فرهنگی اداره کل و همکارانشان بگوییم چراکه توجه و علاقه این گروه به جوانان نیز نقش بسزایی در به ثمر رسیدن برنامه‌های خوب دو سه سال گذشته در حوزه جوانان داشته است»

854 کلیک ها  دوشنبه, 21 اسفند 1396 00:42
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا