حریق در کوچه برلن

عکس تزئینی است
عکس تزئینی است  
حریق در کوچه برلن عکس تزئینی است

راستین آنلاین: سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از آتش سوزی در پاساژی در کوچه برلن خیابان فردوسی خبر داد.

سید جلال ملکی در مورد این حادثه گفت: ساعت 8:09 صبح امروز این حادثه به سامانه 125 شهرداری تهران اعلام شد و ستاد فرماندهی، چهار ایستگاه را به همراه خودروی تجهیزات تنفسی به محل اعزام کرد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدماتی ایمنی شهر تهران در مورد جزئیات این آتش سوزی گفت: این پاساژ شامل سه طبقه و یک طبقه زیرزمین بود و بیش از 250 باب مغازه و انبارهای کوچک و بزرگ در آن قرار داشت که آتش سوزی در انباری حدودا 50 متری در طبقه منهای یک رخ داد و در این انبار حجم زیادی پوشاک نگهداری می‌شد.

وی اضافه کرد: وقتی آتش نشانان به محل رسیدند آتش در این انبار کاملا شعله ور بود و از درها و شیشه‌ها به بیرون می‌زد و سیم‌های روی سقف را نیز تحت تاثیر قرار داده بود، به طوریکه آتش به سرعت در حال سرایت به مغازه‌ها و انبارهای جانبی بود و دود زیادی هم طبقات بالایی را در بر گرفته بود.

ملکی با اشاره به خارج کردن افرادی که در آن ساعت در پاساژ بودند، گفت: با توجه به اینکه احتمال می‌رفت تعدادی از کارگران شب را در پاساژ می‌مانند گروهی از آتش نشانان وظیفه پیدا کردند که برای نجات افرادی که احتمالا محبوس شده‌اند اقدام کنند. آنها حدود 20 نفر که در ساختمان بودند و حتی بعضی از این افراد خواب بودند و متوجه آتش سوزی نشده بودند را با احتیاط کامل و به سلامت از ساختمان خارج کردند.

وی ادامه داد: خوشبختانه با حضور به موقع عوامل آتش نشانی از گسترش آتش جلوگیری شد و مغازه‌های دیگر تحت تاثیر آتش قرار نگرفتند. البته دود به مغازه و دالان‌های کناری سرایت کرده بود و اگر اطلاع رسانی سریع و حضور به موقع آتش نشانان نبود ممکن بود که این حادثه مصدومیت و تلفات جانی داشته باشد که به لطف خدا این اتفاق نیفتاد و تنها خسارت مالی به انبار آتش گرفته، وارد شد.

وی با اشاره به اینکه عملیات در حال پایان است، گفت: در حال حاضر آتش نشانان مشغول تخلیه دود هستند و تا دقایقی دیگر، محل حادثه را ترک می‌کنند.

انتهای پیام /  106
734 کلیک ها  آخرین ویرایش در دوشنبه, 25 دی 1396 11:13
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا