فرمانده انتظامی استان فارس خبر داد:

فرمانده انتظامی استان فارس خبر داد:
سارقان کاشی های مسجد نصیرالملک
  • فرمانده نیروی انتظامی استان فارس از دستگیری سارق و مال خر کاشی های مسجد نصیر الملک شیراز خبر داد.
سارقان کاشی های مسجد نصیر الملک دستگیر شدند

سردار احمد علی گودرزی ظهر امروز دوشنبه 14 تیر در جمع خبرنگاران، از دستگیری سارقان کاشی های مسجد نصیر الملک شیراز خبر داد، و افزود: این سارقان دارای سابقه سرقت از اماکن تاریخی را پیش از ایین نیز داشته اند .

رئیس پلیس فارس با بیان اینکه، پس از اطلاع از سرقت کاشی ها این نیرو با همکاری یگان حفاظت میراث فرهنگی عملیات مشترکی را آغاز کردند که در نهایت با دستگیری فردی به نام اسد افغانی و اعتراف نامبرده دیگر همدست و مال خر نیز دستگیر شدند.

گودرزی تعداد کاشی های کشف شده از سارقان را 3 عدد عنوان کرد، و ادامه داد: یک کاشی دیگر نیز هنگام جابجایی توسط سارقین شکسته و نابود شده است.

یادآورمی شود: در تاریخ 15 خرداد 5 عدد کاشی از محل ورودی مسجد نصیر الملک شیراز ربوده شده بود که یکی از کاشی ها در همان محل شکسته شده و چهارتای دیگر به سرقت رفته بود.

مسجد نصیر الملک شیراز یکی از آثار تاریخی متعلق به دوران قاجاریه است که به ثبت جهانی نیز رسیده و جزء چند مسجد زیبای دنیا محسوب می شود.

این اثر تاریخی در حال حاظر در اختیار سازمان اوقاف و امور خیریه استان فارس است، و بالطبع نگهداری و حفاظت آن نیز به عهده همین دستگاه بوده، که متاسفانه در هنگام سرقت از تجهیزاتی مانند دوربین مدار بسته برخوردار نبوده است.

سرویس اجتماعی راستین آنلاین

1034 کلیک ها  دوشنبه, 14 تیر 1395 12:54
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا