مدير كل اجتماعي و فرهنگي استانداري فارس مطرح کرد؛

مدير كل اجتماعي و فرهنگي استانداري فارس مطرح کرد؛
سيد علي محمد موسوي
  • مدير كل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري فارس گفت: نظر به سختي كار آموزشياران در جامعه عشايري با پيشنهاد افزايش 30 درصدي حق الزحمه اين قشر زحمت كش شرايط و انگيزه اي براي معلمان عشاير فراهم مي شود تا با روحيه بالا نسبت به آموزش عشاير اقدام کنند.
پیشنهاد افزايش 30 درصدي حق الزحمه آموزشياران عشايري

سيد علي محمد موسوي ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: در راستاي سياست دولت مبني بر رفع بيسوادی در جامعه هدف، افراد در سن 10 الي 50 ساله و تاكيد رهبر معظم انقلاب براي ريشه كني بيسوادي در فارس بعنوان مهد تمدن، فرهنگ و ادب اقدام به تهيه سند شتاب بخشي به سواد آموزي عشاير سيار استان شد.

 وی افزود: با توجه به اينكه كار قابل توجهي از گذشته در اين عرصه انجام نشده بود با پيگيريهاي لازم از طريق مركز، سامانه ويژه اي طراحي شد و ضمن دسترسي هاي لازم به مسئولين سواد آموزي عشاير، منابع مورد نياز براي هزينه ها و حق الزحمه ها در اين طرح به شكل ويژه ديده شده است.

موسوی با تاکید بر اولویت استخدام نیرو از جامعه عشایری، افزود: در تامين نيروي انساني هم بر استفاده از ظرفيت همه جانبه جامعه عشایری، شامل آموزگاران عشاير، دانشجويان، دانش آموزان و افراد باسواد تيره هاي عشايري كار آموزش را بر عهده دارند.

وي با اشاره به تاكيد استاندار و رييس شوراي آموزش و پرورش استان مبني بر اولويت آموزش و پرورش، گفت: بحث سواد سواد آموزي با حساسيت خاصي در سطح استان دنبال مي شود و با توجه به اينكه عشاير بعنوان جامعه سوم بعد از شهر و روستا از امكانات و زير ساخت هاي كمتري برخوردار است و بعنوان قشري مولد، كم توقع، پركار و زحمتكش  و داراي نقش اساسي در نقش اقتصاد دامداري، لزوم با سواد شدن آنها براي دولت تدبير و اميد جهت كاهش مشكلات آنها و افزايش بهره وري يك ضرورت است.

موسوي ادامه داد: با همكاري دستگاههاي اجرايي استان و پيگيري هاي مستمر معاونت سواد آموزي اداره كل آموزش و پرورش استان زمينه باسواد کردن عشاير فارس در استان فراهم شده است.

 وی با اظهار امیدواری استقبال عشایر از این طرح، افزود: اگر این مهم تحقق یابد در آينده نزديك شاهد ريشه كني بي سوادي در بين جامعه تلاشگر عشاير استان خواهیم بود.

موسوي در پایان تاکید کرد، در حال حاضر با كمك فرمانداران، بخشداران و دهياران شهرستانهاي داراي جامعه عشايري از يك طرف و دستگاه هاي اجرايي استان از جمله آموزش و پرورش عشاير استا ، سپاه عشايری، بسيج، تشكل هاي غير دولتي، كميته امداد حضرت امام و ساير دستگاههاي مرتبط، با بسيج امكانات از اين فرصت مناسب براي باسواد کردن جامعه عشايري فارس استفاده خواهيم كرد.

سرویس اجتماعی راستین آنلاین

591 کلیک ها  سه شنبه, 08 تیر 1395 14:20
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا