• استاندارفارس:

اولويت اول استان فارس حفظ جان شهروندان است

اولويت اول استان فارس حفظ جان شهروندان است
   

راستین آنلاین: استاندار فارس گفت: اقدامات بسیارخوبی از سوي فرماندهي انتظامي اين استان براي پيشگيري از شيوع ويروس كرونا انجام شده است.


عنایت الله رحیمی که در جلسه قرارگاه نوروزي امام علي (ع) پليس فارس و در جمع معاونان و روساي پليس هاي تخصصي، سخن می گفتبا بيان اينكه ما تصميمات خود را در زمينه مبارزه با ويروس كرونا بر مبناي نظرات كارشناسي و تخصصي عملياتي مي‌كنيم، افزود: نيروي انتظامي در خصوص جلوگيري از تردد خودروها در محورهاي مواصلاتي به شكل بسيار مطلوب عمل كرده است.
او با اشاره  اينكه در ورودي همه شهرهاي منتهي به استان فارس نيروي انتظامي در كنار دانشگاه علوم پزشكي، هلال احمر و ساير دستگاه‌ها قرار دارد، خودروها را كنترل مي كنند و اگر موردي مشكوك به اين ويروس مشاهده كنند آن فرد را قرنطينه خواهند كرد، اضافه کرد: هيچ مكاني براي اسكان مسافران نوروزي در فارس فراهم نشده است.
رحیمی اضافه کرد: با توجه به جمعيت استان فارس و تعداد مبتلايان به ويروس كرونا، خوشبختانه ما در رده 23 به بالاي كشور قرار داريم، البته به اين معنا نيست كه خطري ما را تهديد نمي‌كند و اگر ما در حال حاضر چنين شرايطي داريم فقط به خاطر رعايت مسائل بهداشتي و ارتباطي شهروندان است.
رئيس شوراي تامين استان با بيان اينكه در زمينه مبارزه با ويروس كرونا بيش از 14 كارگاه و كارخانه توليد ماسك و مواد ضدعفوني كننده راه‌اندازي شده است، گفت: روزانه بيش از 200 هزار عدد ماسك توليد مي‌شود كه بين داروخانه‌ها و محلات حاشيه‌اي شهرهاي استان توزيع مي‌شود.
استاندار فارس با اشاره به اينكه تلاش ما بايد اين باشد كه همه مردم در يك زمان درگير اين ويروس نشوند تا امكانات درماني ما جوابگو باشد، افزود: اميدواريم با رعايت موارد بهداشتي و اينكه مردم در خانه بمانند حتما از اين بحران هم بگذريم تا همشهريان ما بتوانند در سلامت كامل به امورات روزانه خود بپردازند.
او ضمن اشاره به اينكه اگر كسي بخواهد سلامت مردم را به خطر بيندازد قطعا با وي برخورد قانوني مي‌شود، خاطر نشان كرد: تاكيد ما بر آن است كه شهروندان فارس را براي مسافرت، مقصد خود قرار ندهند كه هيچ امكاناتي براي پذيرايي و اقامت آنان در نظر گرفته نشده است.
وي در پايان از تلاش‌هاي اثر بخش فرمانده انتظامي استان و  كاركنان اين مجموعه در زمينه پيشگيري از شيوع ويروس كرونا و به منظور حفظ سلامت مردم قدر داني كرد.
انتهای پیام /  101
349 کلیک ها  آخرین ویرایش در یکشنبه, 03 فروردين 1399 16:55
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا