دفاع شهردار شیراز تغییر کاربری باغ های گروه پنج در این شهر/این تغییر کاربری به حفظ باغ های گروه یک قصردشت کمک می کند

دفاع شهردار شیراز تغییر کاربری باغ های گروه پنج در این شهر/این تغییر کاربری به حفظ باغ های گروه یک قصردشت کمک می کند
   

راستین آنلاین:شهردار شیراز در صحن علنی شورای شهر گفت: طبق قانون شورای عالی شهرسازی و معماری، شهرداری شیراز می تواند به منظور صیانت از مجموعه باغات قصردشت، باغات کم بازده گروه ۵ را تغییر کاربری دهد و از درآمد حاصل از آن باغات غنی گروه یک را تملک کند.


حیدر اسکندرپور در این جلسه که با حضور استاندار فارس، جمعی از مدیران استانی و اعضای کمیسیون ماده ۵ برگزار شد، گفت: در طرح ساماندهی مجموعه باغات قصردشت که در دهه ۷۰ به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری به عنوان یک نهاد بالادستی رسیده است، شهرداری اجازه تغییر کاربری باغات گروه ۵ و تملک باغات گروه یک از محل ارزش افزوده این تغییر کاربری دارد.
وی با تاکید بر اینکه کلیه تغییر کاربری هایی که در کمیسیون ماده ۵ انجام می شود براساس قانون است، افزود: مجموعه باغات قصردشت حدود هزار هکتار مساحت دارد که با تکیه بر مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری کشور، شهرداری شیراز تاکنون از محل تغییر کاربری باغات گروه پنج بالغ بر ۲۸۰ هکتار از باغات قصردشت را به صورت شش دانگ، مالکی، مالکی و غارسی در عرصه ای به مساحت ۴۵۰ هکتار تملک و حفظ کرده است.
شهردار شیراز ضمن اشاره به برخی از هجمه های رسانه ای که پس از اعلام خبر تغییر کاربری باغات اتفاق می افتد، اضافه کرد: آنچه که از سوی شهرداری شیراز برای تغییر کاربری پیشنهاد می شود براساس اجازه قانون به این نهاد برای تغییر کاربری باغات گروه ۵ است و ضروری است رسانه ها و نهادهای اطلاع رسانی قانون ساماندهی باغات قصردشت را مطالعه کنند.
 طبق مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری به عنوان یک نهاد بالادستی باغات گروه پنج قصردشت به مساحت ۳۱۲ هکتار در محدوده جبل الدراک، پهنه دنا و پهنه سجادیه گسترده شده است. شهرداری شیراز طبق قانون می تواند با تغییر کاربری باغات گروه پنج اقدام به تملک و حفظ باغات گروه یک کند.
انتهای پیام /  101
436 کلیک ها  آخرین ویرایش در چهارشنبه, 11 دی 1398 20:17
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا