ضرب الاجل یک هفته ای شورای اسلامی شهر شیراز به شهردار

ضرب الاجل  یک هفته ای شورای اسلامی شهر شیراز به شهردار
   

راستین آنلاین:انتشار تصاویری از تابلوی خیابان شهید آیت الله دستغیب شیراز در شبکه‌های مجازی اتفاقی بود که خیلی زود با واکنش های متفاوتی روبرو شد.

موضوعی که برخی رسانه ها از آن به عنوان سناریوی ادامه‌دار حذف نام و عنوان شهدا از معابر و اقدامی سازماندهی شده در سطح کشور یاد کردند.

موضع گیری که واکنش محمد تقی تذروی عضو تازه راه یافته به صحن علنی شورا را نیز به دنبال داشت.

تذروی که در اولین نطق رسمی خود در شورای پنجم به بحث چاپ بنر های موسوم به بنرسربازان اسرائیلی نیز اشاره کرده بود با بالا گرفتن تب حذف نام شهدا در معابر با انتشار تصویری درصفحه شخصی خود شعری از مرحوم آغاسی را بازنشر داد که در آن گفته شده

«گفت فحشا درکجاآید پدید

گفتمش در کوچه های بی شهید...»

Screenshot 20190921 122149 com.instagram.android

اما شهردار شیراز که به نظر می رسد هرچند روز یک بار باید با بحران جدیدی خصوصا در حوزه فرهنگی خود دست و پنجه نرم کند نیز به این موضع گیری ها پاسخ داد.

حیدر اسکندرپور که هنوز هم به جهت انتخاب برخی همکارانش در معرض انتقادات تندی است

با انتقاد شدید از سوءاستفاده برخی گروه‌ها و جریانات از آنچه او شائبه خواند، گفت: متأسفانه در فضای مجازی گاهی شاهد تلاش عجیبی هستیم که شورای پنجم و مدیریت شهری فعلی را به مسائلی نسبت دهند که با واقعیت هیچ سازگاری ندارد.

اسکندرپور که حرف هایش را ششم شهریور در صحن علنی شورای اسلامی می زد ،ادامه داد: اینکه مجموعه مدیریت شهری شیراز به ارزش‌های دفاع مقدس و شهدا بی توجه است، تهمت سنگینی است که برخی دوستان به راحتی به خود اجازه می‌دهند که بدون تحقیق به مسؤولان یا نمایندگان خود نسبت دهند.

شهردار شیراز تصریح کرد: اگر به تصاویر منتشر شده توسط همین افراد توجه کنیم در گوشه‌ی همه‌ی تابلوها عنوان سازمان ترافیک قید شده در حالیکه این سازمان سال ۹۵ منحل شده و مجموعه‌ی دیگری جایگزین آن شده است؛ بنابراین تابلوها همگی دست‌کم مربوط به قبل از سال ۹۵ بوده‌اند؛ البته اطمینان داریم که مدیران سابق شهرداری هم در این زمینه تعمدی نداشته‌اند.

اسکندرپور اظهار داشت: آقایان دکتر دستغیب و دکتر موسوی، رؤسای سابق و جدید شورای فعلی، هر دو از یادگاران دوران دفاع مقدس هستند؛ چگونه ممکن است کسانی که خود در کنار شهدا زندگی کرده‌اند، حالا به یاد آنها بی‌توجه باشند؟

وی اضافه کرد: هر ملتی برای بقا و دوام خود به قهرمانان ملی نیاز دارد و شهدا هم قهرمانان ملی ما هستند؛ شهدایی که برای دفاع از نظام جمهوری اسلامی و وطن‌مان جنگیده‌اند و جان خود را تقدیم کرده‌اند، متعلق به همه ملت هستند نه یک حزب یا جریان خاص.

اسکندرپور از کسانی که مسائل شهری را از سر دلسوزی تذکر می‌دهند تقدیر کرد اما در عین حال تصریح کرد: ما خود را موظف به پیگیری تذکرات دلسوزانه شهروندان عزیز می‌دانیم، اما خطاب به جریانات و افرادی که با هم دعواهای سیاسی دارند به صراحت عرض می‌کنم که در ایام انتخابات یا منازعات سیاسی، شهدا را وجه‌المصالحه دعواهای خود قرار ندهید؛ میدان جنگ سیاسی امروز را با میدان جنگ مقدس دیروز گره نزنید و به سرمایه‌های معنوی کشور چنگ نزنید.

وی با بیان اینکه برخی با هزینه کردن از میراث معنوی مردم، سعی می‌کنند دیگران را تخریب کنند و خودشان را طرفدار آن ارزش‌ها جلوه دهند، افزود: شورای پنجم و شهرداری شیراز افتخار دارد که همراه، همفکر و همسنگر بسیاری از این شهدا بوده و همینجا به شهروندان عزیز اطمینان می‌دهم که بنده و شورای اسلامی شهر هرچه بتوانیم برای پاسداشت یاد و خاطره شهدای عزیز انجام خواهیم داد و این را برای خودمان افتخار می‌دانیم.

اسکندرپور با تأکید بر اینکه اگر جایی کم‌کاری یا بی‌توجهی شده بلادرنگ باید جبران شود، خاطرنشان کرد: شهدا میراث ملی و قهرمانان ملی همه‌ی ما بوده‌اند و انشاءالله باقی خواهند ماند؛ بر همین اساس به همه زیرمجموعه شهرداری شیراز هم ابلاغ شده که با دقت از این موضوع مراقبت کنند.

اما حالا و پس از گذشت حدود یک ماه از این اتفاقات شورای اسلامی شهر شیراز برای شهرداراین شهر ضرب الاجل تعیین کرده است.

روابط عمومی این شوراباانتشار نامه ای از اسکندرپورخواسته است تا تابلوهایی  راکه نام شهید در آن درج نشده، به سرعت اصلاح  کند.

دراین نامه که به امضا اعضای شورای اسلامی شهر شیراز رسیده  با اشاره به عدم درج کلمه «شهید» در برخی از تابلوهای معابر شهری خطاب به شهردار شیرازآمده است: بنا به بررسی‌های صورت گرفته و گزارش‌های مردمی در برخی از تابلوهای معابر شهری که بنام مبارک شهدا مزین است، از دوره‌های گذشته کلمه مقدس «شهید» درج نشده است.

در این نامه از اسکندرپور خواسته شده ظرف مدت یک هفته نسبت به اصلاح تابلوهای فوق‌الذکر اقدام شده و گزارش اقدامات برای اعضای این شورا ارسال شود.

در حالیکه پیش از این تنها بحث حذف عنوان شهید در تابلو خیابان شهید دستغیب مطرح بود،اما به نظر می رسد ارسال این نامه حکایت از گستردگی حذف عنوان شهید در معابر مختلف شیراز دارد.

اتفاقی که با حرف های اسکندرپور درجلسه علنی روز ششم شهریور منافات دارد!

انتهای پیام /  101
1060 کلیک ها  آخرین ویرایش در شنبه, 30 شهریور 1398 13:09
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا