استاندار فارس نسبت به عواقب سیاسی شدن اقتصادهشدار داد

عنایت اله رحیمی
عنایت اله رحیمی  
استاندار فارس نسبت به عواقب  سیاسی شدن اقتصادهشدار داد عنایت اله رحیمی

راستین آنلاین:استاندار فارس نسبت به عواقب  سیاسی شدن اقتصاد و بخش خصوصی هشدار داد.

عنایت اله رحیمی که صبح امروز دهم بهمن ما دریک کنفرانس خبری سخن می گفت،درپاسخ به سئوال خبرنگار خبرگزاری مهر درخصوص ورود برخی سیاسیون به بخش های مختلف اقتصاد گفت: حمایت از نهادهای مردم نهاد تخصصی شاخص اصلی مورد نظر است و هراندازه خارج از دخالت های دولتی باشند قدرت بیشتر خواهند داشت.

وی یادآور شد: این مجموعه ها درخواست های مردم را در چهارچوب قانون به دولت انتقال می دهند و اتاق بازرگانی هراندازه از سیاست زدگی دور باشد عملکرد بهتری خواهد داشت .

رحیمی با بیان اینکه هیچ جایی مناسب نیست که به طور خانوادگی اداره شود  افزود: اقتصاد هراندازه سیاسی نشود موفق تر خواهد بود.

استاندار فارس تاکید کرد: افراد باید متناسب با تخصص خود فعالیت داشته باشند چه در موضوع سیاست و چه در مباحث اقتصادی که هیچ کدام با مشکل مواجه نشوند.

رحیمی ذهه فجر چهلم انقلاب را دهه مواجه با هجمه های گسترده دشمنان جهت ناکارامد جلو دادن انقلاب دانست و افزود:رسانه ها می توانند بهترین مقابله با حرکات دشمنان را داشته باشند.

وی ادامه داد: امروز نظام سلطه به دنبال ضعیف نشان دادن انقلاب اسلامی است و این وظیفه همگان است که برای ارائه دستاوردهای انقلاب تلاش کنند.

استاندار فارس افزود:  به مناسبت دهه فجر ۱۰۷۰ پروژه افتتاح خواهد شد که برای آنها ۳ هزار و ۴۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

رحیمی  از برپایی نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب در فارس درایام دهه فجر خبر دادو افزود:یکی ار دستاوردهای انقلاب اسلامی رو در رو صحبت کردن است و امروز نظام اجرایی کشور و دولت به سمتی حرکت کرده که هرکس دولت را نقد می کند و دولت نیز از نقدهای منصفانه به همراه راه حل، استقبال می کند.

رئیس شورای برنامه ریزی استان با بیان عملکرد مدیران استان نیز گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم بیشتر مدیران برنامه محور بوده اند و بر مبنای کمبودها و مشکلات برنامه ریزی کردند و مورد حمایت خواهند بود.

رحیمی افزود: همه در انتظار تغییرات بهتر هستند و ما نیز در حال ارزیابی بیشتر مدیران هستیم و افراد دارای توانایی بالا به طور حتم حضور خواهند داشت.

وی در خصوص پروژه های شاخص دهه فجر نیز گفت: وزیر صنعت ۲ پروژه را کلنگ زنی و چند پروژه نیز افتتاح خواهد کرد.

استاندار فارس در خصوص معرفی فرماندار شیراز نیز گفت: دراین خصوص نگرانی نداریم زیرا در حال حاضر نیز سرپرست فرمانداری فردی کارآمد است اما به زودی فرماندار شیراز معرفی می شود.

رحیمی در خصوص ایجاد اشتغال نیز گفت: برای ایجاد اشتغال نیازمند جذب سرمایه گذار هستیم که در حال حاضر نیز به دنبال حفظ داشته های موجود هستیم.

وی تصریح کرد: گردشگری به عنوان سومین صنعت پول ساز مطرح است که صنعت سبز  نیز محسوب می شود و سرمایه گذاری کمتری را طلب می کند که در همین راستا در استان فارس نیز مورد توجه قرار گرفته است.

استاندار فارس با اشاره به وضعیت پروژه های نیمه تمام نیز گفت: اتمام هر پروژه به اعتبارات آن بستگی دارد اما با داشتن ۲۵۰۰ پروژه نیمه تمام نیازمند اعتبارات زیادی هستیم بنابر این اولویت بندی را مد نظر قرار دادیم که پروژه های بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی مورد توجه است.

رحیمی در خصوص مطالبات پزشکان نیز گفت: مجموعه پزشکی استان از جمله توانمندی ها است که رعایت حق و حقوق آنها در اولویت است که مطالبات آنها از شرکت های بیمه ای وجود داشت که مکاتبات انجام شده است.

وی ادامه داد: در موضوع خروج پزشکان از بدنه دولتی به خصوصی نیز قانون ۱۰ ساله کار وجود دارد که در استان فارس اساتید پس از ۱۲ سال اقدام به راه اندازی مطب خصوصی کردند.

انتهای پیام /  101
971 کلیک ها  آخرین ویرایش در چهارشنبه, 10 بهمن 1397 11:07
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا