شاه کلید توسعه همه جانبه کشور اعتماد به نسل جوان است

شاه کلید توسعه همه جانبه کشور اعتماد به نسل جوان است
حیدرعلی کامیاب

راستین آنلاین:مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس گفت: شاه کلید توسعه همه جانبه کشور اعتماد به نسل جوان است.

 حیدر علی کامیاب که عصر امروز دوشنبه 30بهمن ماه در ستاد ساماندهی امور جوانان استان فارس سخن می‌گفت افزود: باید تلاش کنیم تا با مشارکت دادن جوانان در حوزه های مختلف یک اعتمادسازی جدید پیرامون این نسل شکل گیرد.

 وی با ارائه آماری از فعالیت کمی و کیفی سازمان های مردم نهاد جوانان در حوزه جوانان از ابتدای شروع به کار دولت یازدهم تاکنون افزود:تعداد سازمان های مردم نهاد ابتدای شروع به کار دولت نهم ۲۷۴ سازمان در استان فارس بوده است که متاسفانه در سال ۹۲ این تعداد به صفر رسیده است.

 دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان استان فارس تعداد کنونی سازمان های مردم نهاد جوانان این استان را ۱۳۷ مورد عنوان کرد و گفت: جوانانی که به اعتلای این مرز و بوم اعتقاد دارند در قالب  سازمان های مردم نهاد و در حوزه‌های مختلف ضمن تمرین مشارکت و نقش پذیری اجتماعی بسیاری از دغدغه‌های حوزه‌های مختلف نظیر فرهنگ و اجتماع را مرتفع ساخته اند.

کامیاب حضور این سازمان ها را در محلات آسیب پذیر نظیر سنگ سیاه مصداق این ادعا برشمرد و گفت: تکاپو و فعالیت سازمانهای مردم نهاد جوانان در این محله باعث شد تا جوانان محله سنگ سیاه نیز برای تشکیل سازمان مردم نهاد و افزایش فعالیت های اجتماعی فرهنگی ترغیب شود.

وی  حاصل این اتفاق را برگزاری برنامه‌های متعدد فرهنگی، ورزشی و اجتماعی توسط سازمان‌های مردم نهاد جوانان در این محله عنوان کرد.

 مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس برگزاری ۸ برنامه بین المللی در چهارچوب پروژه پایتختی جوانان جهان اسلام  و میزبانی مجمع ملی سازمان های مردم نهاد جوانان را تجربه‌ای گرانبها و رزومه ای قوی برای جوانان شهر شیراز و استان فارس دانست و  گفت: امروز به خود می بالیم که با باور به توانایی‌های این جوانان ما اولین استانی هستیم که خانه جوان را در سطح کشور افتتاح و به بهره‌برداری رساندیم .

کامیاب عملکرد حوزه جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس را قابل تقدیر دانست و با اشاره به اختصاص رتبه های نخست این حوزه در طول چند سال گذشته و میان تمامی استان‌های کشور توسط این معاونت گفت: شاخص‌های این انتخاب برگزاری جلسات منظم، افزایش و راه اندازی و فعالیت سازمانهای مردم جوان و برگزاری دوره‌های توانمندسازی بوده است.

270 کلیک ها  دوشنبه, 30 بهمن 1396 15:22
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا