نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز:

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز:
مظفرمختاری
  • نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز با انتقاد از عدم ورود مدیران شهر شیراز به بحث انتخاب این شهر به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام گفت:انتخاب شیراز به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام بایدجدی گرفته شود.
انتخاب شیراز به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام بایدجدی گرفته شود

راستین آنلاین- مظفرمختاری با بیان اینکه کسب این عنوان توسط اداره ورزش و جوانان استان برای شهر شیراز،اتفاقی نیک است افزود:متاسفانه تاکنون جز یکی دو تن از مدیران کل استان هیچ دستگاهی به اهمیت آن نپرداخته است.

وی افزود: اگراین عنوان  توسط یکی دیگر از شهرهای کشورمان کسب می شدمی توانست تا مدت  ها به سوژه اصلی رسانه های آن شهر و استان تبدیل شود،اما در شهر ما انگار نه انگار که این اتفاق مهم و تاریخی به وقوع پیوسته است.

نماینده مردم شیراز در شورای اسلامی این شهر افزود:پر واضح است که تاکنون به شهر شیراز با ظرفیت های قابل توجه فرهنگی،تاریخی ، ادبی و... در سزوح ملی و بین المللی آنچنان که باید و شاید توجه نشده است.

مختاری ادامه داد:عنوان پایتخت جوانان اسلام می تواند نقطه عطفی در معرفی این شهر،فرهنگ ایرانی اسلامی حاکم بر آن وخرده فرهنگ های موجود درآن به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری و ... باشد.

وی حاصل انتخاب شیراز به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام را توسعه ارتباط با دیگر کشورهای جهان اسلام دانست و افزود:این اتفاق در شرایطی به وقوع می پیونند که منطقه ای که ما در آن زندگی می کنیم و مهد دین اسلام است در آتش کین و جنگ می سوزد.

مختاری افزود:در چنین شرایطی می توان با استفاده از این ابراز به عنوان یک ابزار دیپلماسی در راستای برقراری صلح و امنیت در منطقه نیز استفاده کرد.

وی با بیان اینکه به نظر می رسد در کنار تمام این اتفاقات خوب که می تواند در یک سال به وقوع بپیوندد،می بایست دستگاه های مختلف اجرایی نظیر شهرداری،اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ،سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و... در کنار اداره کل ورزش و جوانان آستین همت بال بزنند و از این فرصت استفاده بهینه کنند،افزود:انتخاب شیراز به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام می تواند فرصت مناسبی در جهت توسعه گردشگری،رونق صنایع دستی و اقلام فرهنگی و... باشد.اتفاقی که شاید تاکنون در شهر شیراز آن طور که شایسته آن است رخ نداده است.

490 کلیک ها  چهارشنبه, 28 مهر 1395 17:39
این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا