فرماندار آبادان خبر داد:

  • آبادان- فرماندار آبادان، خبر پیدا شدن یک گور جمعی در منطقه مارد از توابع آبادان را تایید کرد.
یک گور جمعی در آبادان کشف شد/زمان وقوع حادثه مشخص نیست+تصاویر

عزیزاله شهبازی در گفتگو با خبرنگاران ضمن تائید خبر یک گور دسته جمعی در منطقه مارد از توابع آبادان، گفت: پس از دریافت خبر فوق مسئولان مربوطه با حضور در محل نسبت به انجام بررسیهای لازم اقدام کردند.

وی با اشاره به اینکه احتمال می رود اجساد یافت شده مربوط به دوران جنگ تحمیلی باشد، افزود: قرار شد از طریق سپاه مراتب بررسی و تحقیقات بیشتر در خصوص زمان وقوع دفن اجساد انجام شود.

فرماندار آبادان هرگونه اظهار نظر بیشتر در این زمینه را منوط به انجام بررسیها، تحقیقات و آزمایشات مربوطه و اعلام نتیجه نهایی از سوی سپاه دانست.

یک گور جمعی در آبادان کشف شد

اعزام ماموران انتظامی به محل

فرمانده انتظامی شهرستان آبادان نیز در این رابطه گفت: پس از اعلام خبر یافت شدن این گور، ماموران انتظامی سریعا به محل اعزام شدند.

سرهنگ سید محسن تقی زاده افزود: در این گور دو جمجمه و تعدادی استخوان یافت شد.

وی اظهار کرد: در مورد جنسیت و سایر موارد مربوطه تا انجام بررسیهای دقیق تر و کاملتر هیچ اظهار نظری نمی توان ارائه کرد.

منطقه مارد در هشت کیلومتری جاده آبادان اهواز واقع است.

گفته ها حاکی از آن است که عصر سه شنبه، زمانی که ماموران اداره برق ناحیه جنوب آبادان مشغول کندن زمین به وسیله بیل مکانیکی دربیابانهای اطراف آبادان بودند به چنداستخوان برخورد کرده و پس از متوقف کردن کار بلافاصله با مرکز پلیس۱۱۰ تماس گرفتند.

بنا بر این گزارش؛ پلیس پیشگیری، رئیس کلانتری ۱۱ و پلیس تخصصی آگاهی بلافاصله برای پیگیری به محل عزیمت کرده و مشاهده کردند خانواده ای به همراه یک پتو و ظروف چینی و ملامینی مدفون شده اند. پس از خارج کردن اجساد از این گور دسته جمعی ماموران به سرنخ های جدیدی دست یافتند. با توجه به اینکه لباسهای زیادی در این منطقه اززیرخاک بیرون کشیده شد این احتمال که اجساد بیشتری در این نقطه دفن شده باشد قوت گرفت. تاکنون استخوان سه جسد که از لباس هایشان مشخص است به یک زن، یک مردو یک دختربچه تعلق دارد، پیداشده است.

این منطقه در زمان جنگ ایران وعراق، زمانی که شهرستان آبادان درمحاصره رژیم بعث عراق بوده در اختیارنیروهای عراقی قرار داشته است  .

با توجه به اینکه احتمال داده می شود تعداد بیشتری از اجساد دراین منطقه به خاک سپرده شده باشد ضمن هماهنگی با تفحص شهدا، سردار باقری دستور داد، عصرامروز گروهی برای پیگیری این موضوع به شهرستان آبادان اعزام شود.

302 کلیک ها  چهارشنبه, 30 تیر 1395 10:08
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا