برگزاری دهه کرامت امسال با شعار "خدمت کریمانه،گره گشایی به رسم اهل بیت (ع)"

برگزاری دهه کرامت امسال با شعار "خدمت کریمانه،گره گشایی به رسم اهل بیت (ع)"
   
برگزاری دهه کرامت امسال با شعار "خدمت کریمانه،گره گشایی به رسم اهل بیت (ع)" |||| ||||

دهه کرامت امسال با شعار "خدمت کریمانه،گره گشایی به رسم اهل بیت (ع)" به صورت باشکوه و با برنامه های متنوع برگزار خواهد شد .

به گزارش راستین آنلاین سید مجتبی علوی اردکانی ، مدیرکل فرهنگی معاونت امور زائرین و گردشگری استانداری فارس ،امروز و در جمع خبرنگاران به تشریح برنامه های دهه کرامت در استان فارس پرداخت.

 

 علوی افزود دهه کرامت امسال از روز شنبه مورخ بیست و دوم خرداد هزار و چهارصد مصادف با اول ذی القعده ،سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز خواهد شد و در ادامه روز ۶ ذی القعده مصادف با بیست و هفتم خرداد روز بزرگداشت حضرت احمدابن موسی شاهچراغ (ع) را خواهیم داشت، و تا اول تیرماه مصادف با یازده ذی القعده روز ولادت حضرت آقا امام رضا(ع) این دهه ادامه خواهد داشت .

 

 علوی افزود در این مدت و در جهت گرامیداشت با شکوه دهه کرامت برنامه های بسیار خوب و متنوعی در نظر گرفته شده است که با توجه به شرایط بهداشتی و کرونایی موجود سعی شده است تمامی این برنامه ها با رعایت کلیه پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و با کمترین تجمع صورت گیرد . همچنین سعی شده است اکثر برنامه ها از طریق صدا و سیما و فضاهای مجازی در دسترس عموم مردم قرار گیرد.

 

علوی افزود ،شعار برنامه های دهه کرامت امسال "خدمت کریمانه،گره گشایی به رسم اهل بیت(ع) " انتخاب شده است و برای هر چه بهتر و با شکوهتر برگزار شدن برنامه های این دهه و تحقق شعار آن ،با تشکیل کمیته های ۸ گانه متشکل از ۳۲ نهاد و دستگاه اجرایی استان و جلسات متعدد، سعی شده است برنامه ریزی دقیق و منظمی صورت گیرد .

 

نماینده استانداری فارس در ستاد بزرگداشت دهه کرامت استان افزود، برای هر روز ایام این دهه مبارک عنوان و نام خاصی به شرح زیر در نظر گرفته شده است .

 

شنبه،اول ذیقعده مصادف با ۲۲ خرداد و همزمان با سالروز ولادت کریمه اهل بیت ، حضرت معصومه(س) به نام «کریمه اهل بیت(ع)، اسوه دختران تمدن ساز، ملجا گره گشایی»
 یکشنبه، دوم ذی القعده مصادف با ۲۳ خرداد با عنوان «هم عهدی در مسیر ولایت، گره ‌گشایی از امت»

 

 دوشنبه، سوم ذی القعده برابر با ۲۴ خرداد با عنوان «خیرخواهی و نشاط مومنانه برای گره‌گشایی عمومی»؛

 

 سه‌شنبه، چهارم ذی القعده همزمان با ۲۵ خرداد با عنوان «مسجد تراز اسلامی و انقلابی، محور گره گشایی و همدلی»؛ چهارشنبه پنجم ذی القعده مصادف با ۲۶ خرداد، روز بزرگداشت امامزادگان (ع) و بقاع متبرکه با عنوان «امامزادگان و بقاع متبرکه، قطب‌های فرهنگی و گره‌گشایی اجتماعی» نامگذاری شده است.
علوی افزود: روز پنج‌شنبه، ششم ذی القعده همزمان با ۲۷ خرداد، روز بزرگداشت حضرت احمدابن موسی شاهچراغ(ع) با عنوان «حضرت شاهچراغ(ع)، امین ولایت، الگوی روشنگری و گره‌گشایی»؛ 
جمعه هفتم ذیقعده مصادف با ۲۸ خرداد، روز انتخابات ریاست جمهوری و شوراها، با عنوان «گره‌گشایی از مشکلات کشور با حضور پرشور و دولت مؤمن انقلابی»؛ 

 

شنبه هشتم ذی القعده همزمان با ۲۹ خرداد با عنوان «گره‌‌گشایی اقتصادی با پشتیبانی و مانع زدایی از تولید»؛ 

 

یکشنبه نهم ذیقعده همزمان با ۳۰ خرداد، سالروز شهادت زائران حرم رضوی(ع) به دست ایادی آمریکا در تقویم رسمی کشور، با عنوان «گره‌گشایی از جهان اسلام با وحدت و مقاومت»؛ دوشنبه دهم ذی القعده همزمان با ۳۱ خرداد با عنوان «تشکل‌‌های جوان و انقلابی؛ پرچمدار گره‌گشایی فرهنگی» و سه ‌شنبه، یازدهم ذی القعده همزمان با اول تیر، سالروز ولادت حضرت امام رضا(ع) و روز تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی با عنوان «امام رضا(ع)؛ امام کرامت و گره‌گشایی» نامگذاری شده است.

 

 سید مجتبی علوی اردکانی در رابطه با برنامه های این دهه افزود :برنامه های این دهه از ساعت نوزده و سی دقیقه روز جمعه ۲۱ خرداد با قرائت قرآن توسط قاری ممتاز کشوری جناب آقای حمید شاکرنژاد در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) آغاز خواهد شد 
در ادامه و در روز شنبه ۲۲ خرداد به مناسبت آغاز دهه کرامت و روز میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر، اجتماع بانوان احمدی را با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) خواهیم داشت که در این برنامه ، اجرای تواشیح،مولودی خوانی و سخنرانی راخواهیم داشت و همچنین در این مراسم از دختران و بانوان موفق اسلامی نیز تجلیل به عمل می آید.

 

همچنین در این ایام مسابقات ورزشی و نیز هنری در رشته هایی مانند خوشنویسی،هنرهای تجسمی،شب شعر ،خطاطی و... خواهیم داشت 
برنامه های تلاوت قران در مساجد و مامزاده ای سطح استان نیز از دیگر برنامه های این ایام خواهد بود .
 
در این دهه همچنین در ابتکاری جالب توسط اتاق اصناف مرکز استان ، به کودکانی که در روز های میلاد حضرت معصومه (س) ، روز میلاد امام رضا(ع) و همچنین روز بزرگداشت حضرت احمدابن موسی شاهچراغ (ع) به دنیا می ایند و بنام مقدس این بزرگواران ملقب و مزین می شوند ،توسط هیئت فرهنگی و مذهبی اصناف هدایایی داده خواهد شد .

 

آذین بندی و چراغانی سطح شهرها و روستاهای استان ، نصب پلاکارد و بنر در سطح شهر و نیز سردرب ادارات و سازمان ها با موضوع بزرگداشت و گرامیداشت دهه کرامت ،از دیگر برنامه های این ایام خواهد بود .

 

همچنین در این ایام در بیش از ۱۲۰۰ مسجد در سطح استان برنامه های متنوعی جهت هر چه با شکوهتر برگزار شدن دهه کرامت خواهیم داشت . که عمده این برنامه ها در جهت جلب و جذب کودکان‌ و نوجوانان با فضاهای دینی و اعتقادی خواهد بود 
برنامه جشن‌گلریزان جهت کمک به زندانیان جرائم غیر عمد نیز از جمله برنامه های دیگری است که برگزار خواهد شد .
همچنین در این دهه با توجه به توصیه های مقام معظم رهبری ، و در جهت گره گشایی از مشکلات محرومین و نیازمندان جامعه و کسانی که به خاطر بیماری کرونا دچار مشکل شده اند ، توزیع کمک های مومنانه و بسته های معیشتی را تو سط خیرین محترم و با همکاری نهادهایی مانند کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی ، خواهیم داشت
 با توجه به اینکه شهر شیراز به واسطه وجود حرم حضرت احمدابن موسی شاهچراغ(ع) به عنوان‌سومین حرم اهل بیت(ع) در ایران اسلامی نامگذاری شده است و یکی از کانون های توجه رسانه های ملی و صدا و سیما در این دهه این شهر و حرم مقدس می باشد،در جهت شناخت هر چه بیشتر حضرت شاهچراغ (ع) در سطح بین المللی و ملی برنامه های متعددی نیز توسط مسئولین محترم آستان مقدس احمدی و محمدی(ص) برگزار خواهد شد که اوج این برنامه ها و مراسم در شب و روز شش ذی القعده روز بزرگداشت حضرت شاهچراغ (ع) خواهد بودکه برنامه های متنوع این اماکن شریف ،توسط مسئولین محترم سومین حرم اهل بیت (ع) اطلاع رسانی خواهد شد .
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
40 کلیک ها  جمعه, 21 خرداد 1400 10:18
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «راستین آنلاین» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

بالا