معاون سياسي استانداري فارس:

معاون سياسي استانداري فارس:
هادی پژوهش جهرمی
  • رئيس كميته تخصصي توسعه مشاركت‌هاي مردمي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: مبارزه تاثيرگذار با مواد مخدر نيازمند توسعه مشاركت‌هاي مردمي و پاي كار آمدن سازمان‌هاي مردم نهاد است.
سازمان‌هاي مردم نهاد درحوزه مبارزه با موادمخدر بايد به سمت استفاده از نخبگان هدايت شوند

به گزارش راستین آنلاین از شیراز،هادي پژوهش‌جهرمي چهارشنبه 29 ارديبهشت در دومين جلسه كميته تخصصي توسعه مشاركت‌هاي مردمي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر فارس، اظهار داشت: جلب مشاركت‌هاي مردمي در پيشگيري و مقابله با آسيب‌هاي اجتماعي به‌ويژه معضل مواد مخدر امري ضروي و مهم است.

وي در ادامه با اشاره به رويكرد اجتماعي در امر مبارزه و پيشگيري از اعتياد و مواد مخدر، افزود: در عرصه مبارزه با مواد مخدر دولت وظايف سياست‌گذاري، برنامه‌ريزي، هدايت، هماهنگي و نظارت را بر عهده دارد و در اجرا به تنهايي قادر به انجام همه‌ي امور نخواهد بود و ضروري است تا از ظرفيت‌ تشكل‌هاي مردمي و سازمان‌هاي مردم نهاد بهره ببرد.

رئيس كميته تخصصي توسعه مشاركت‌هاي مردمي و سازمان‌هاي مردم نهاد شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر فارس، افزود: پس از استقرار دولت يازدهم، نگرش ملي در حوزه مبارزه همه جانبه با مواد مخدر و روانگردان‌ها در كشور دچار تحولات و تغييرات كيفي شده به نحوي كه امر مبارزه با مواد مخدر حركتي نوين را به سمت اجتماعي شدن در تمامي ابعاد با حضور جدي و مشاركت حداكثري مردم، تشكل‌ها و سازمان‌هاي مردم نهاد و غيردولتي و بخش خصوصي آغاز شده است.

پژوهش‌جهرمی به نقش اساتيد و نخبگان در خصوص مبارزه با مواد مخدر اشاره و تصريح كرد: در حوزه مبارزه با مواد مخدر و روانگردان‌ها نقش گروه نخبگان به عنوان گروهي اثرگذار بي‌بديل است و سازمان‌هاي مردم نهاد اين حوزه بايد به سمت استفاده از نخبگان هدايت شوند چرا كه با استفاده از دانش‌هاي تخصصي در امر مبارزه با مواد مخدر، از هرگونه آزمايش و خطا و به هدر رفتن منابع جلوگيري مي‌شود.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري فارس گفت: در راستاي اجتماعي كردن مبارزه با مواد مخدر بايد از نيروهاي مردمي جهت كنترل و پيشگيري از مصرف مواد مخدر استفاده بهينه كرد.

613 کلیک ها  چهارشنبه, 29 ارديبهشت 1395 18:16
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا