یک خبرنگارآمریکایی درافغانستان کشته شد

یک خبرنگارآمریکایی درافغانستان کشته شد
دیوید گیلکی و ذبیح‌الله تمنا
  • یک خبرنگار کهنه‌کار آمریکایی و مترجم افغان وی در ولایت هلمند در جنوب افغانستان کشته شدند.

به گزارش راستین آنلاین،به نقل از آسوشیتدپرس، عکاس خبرنگار رادیو ملی آمریکا (‌ان‌پی‌آر) به همراه یک خبرنگار افغان در جریان انجام ماموریتی در جنوب افغانستان کشته شدند.

رادیو ان‌پی‌آر در بیانیه‌ای اعلام کرد که «دیوید گیلکی» و «ذبیح‌الله تمنا»‌ بخشی از گروه این رادیو بودند و کاروان نظامی‌شان مورد حمله قرار گرفت. این دو در این زمان با یک واحد ارتش افغانستان در نزدیک «مارجه» در استان هلمند در حال سفر بودند.

در ادامه آمده است که خودروی آنها توسط آتش‌بار سنگین مورد حمله قرار گرفت. گیلکی در این سفر در ماموریتی با «تام بومن» و «‌مونیکا استاتیوا» دو کارمند دیگر این رادیو همراه بود. در این حمله آسیبی به این دو نرسیده است.

در این بیانیه آمده است:‌ «گیلکی از 11 سپتامبر سال 2001 به پوشش جنگ در عراق و افغانستان مشغول بود.»

تمنا، خبرنگار مستقل به طور منظم برای ان‌پی‌آر، آژانس خبری شینهوا چین و آژانس خبری آناتولی ترکیه کار کرده است.

«مایکل ارسکس» معاون ارشد خبر و مدیر هیت تحریریه ان‌پی‌آر در تقدیر از این عکاس گفته است که وی ‌خود را وقف کمک به عموم مرد برای دیدن واقعیت‌های جنگ و مردمی که در آن گرفتار شده‌اند، کرده بود.‌

وی در ادامه این بیانیه عنوان کرد: «گیلکی در راستای تحقق چنین تعهدی جان خود را از دست داده است. وی به عنوان یک مرد و یک عکاس خبرنگار توانسته بود انسانیت را در اطرافیان خود برانگیزد. او به ما و دیگران اجازه داد تا جهان را از نگاه دیدگانش نظاره کنیم.»‌       

374 کلیک ها  یکشنبه, 16 خرداد 1395 16:04
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا