فارس جایگاه ویژه در بخش کسب و کارهای اینترنتی در کشور دارد

یلدا راهدار
یلدا راهدار  
فارس جایگاه ویژه در بخش کسب و کارهای اینترنتی در کشور دارد یلدا راهدار

راستین آنلاین:عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: استان فارس جایگاه ویژه ای و مناسبی در بخش کسب و کارهای اینترنتی در کشور دارد اما مشکلاتی برای فعالان در این بخش ها وجود دارد که آنها را آسیب پذیر کرده است.

یلدا راهدار در نشست تخصصی چالش های کسب و کارهای اینترنتی که با حضور فعالان این بخش در استان در این اتاق برگزار شد، بیان کرد: پیامد منفی این موضوع عدم دسترسی فعالان واقعی به سهم خود در بازار کسب و کار اینترنتی است.

وی افزود: برخی از مشکلات ما ملی است اما تلاش ما در کمیسیون فناروی،اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق بازرگانی فارس برای به حداقل رساندن و یا رفع معضلات در استان فارس است.

راهدار اظهارداشت: مهمترین مشکلات تجارت اینترنتی مسایلی از جمله فقدان زمینه های حقوقی، محدودیت های خطوط ارتباطی و دسترسی به اینترنت، صادرات، مبادلات مالی و مسایل فرهنگی است که باید برای هر بخش به راهکار عملیاتی تدوین شود.

وی اضافه کرد: این درحالی است که در پایش فضای کسب و کار استان، مولفه دسترسی به اینترنت جز مولفه های مثبت در استان شناخته شده است اما این به معنای عدم توجه به این مسئله نیست.

راهدار با اشاره به برگزاری نشست تخصصی چالش های کسب و کارهای اینترنتی در اتاق بازرگانی فارس ادامه داد: این نشست ها با هدف بررسی و احصا مشکلات و معضلات در حوزه های کسب و کارهای اینترنتی با حضور فعالان این بخش برگزار می شود که تا آخر امسال چند نشست دیگر نیز برنامه ریزی شده است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس نیزدراین نشست با اشاره به اهمیت چابکی در سازمان هایی همچون مرکز توسعه تجارت الکترونیک گفت: با توجه به وضعیت ایران در بحث تجارت الکترونیک، برداشتن گام‌های اساسی در حوزه فرهنگ‌سازی، زیربنای حقوقی، قانونی و زیرساخت‌های فنی مورد نیاز ضروری است. 

مهرداد سهرابی بیان کرد: از تجارت الکترونیک به عنوان یک تسریع‌ کننده مطمئن در افزایش بهره‌وری و رشد اقتصادی نام برده می‌شود و این موضوع مهم از مباحثی است که همواره در بنگاه‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی لزوم توجه به آن مورد تاکید قرار گرفته است.

سهرابی اظهارداشت: اصلاح قوانین و مقررات و تنظیم ضوابط جهت رفع دغدغه های کسب و کارهای نوین و پیشبرد آنها بسیار حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: فضاي کسب و کار همواره در حال دگرگوني و تحول بوده است و در ساليان اخير اين تحولات سرعت فزاينده اي يافته است و در همین راستا بایستی جهت رفع موانع موجود کسب و کارهای نوین  اقدام به برنامه ریزی دقیق، منسجم و راهبردی در کشور شود.

در این نشست تخصصی فعالان بخش خصوصی فعال در حوزه کسب و کارهای اینترنتی در استان به بیان مسایل و مشکلات خود در این حوزه پرداختند.

انتهای پیام /  101
474 کلیک ها  آخرین ویرایش در سه شنبه, 12 شهریور 1398 22:57
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا