در حساب اپل چه مقدار پول نقد موجود است؟

  • تیم کوک در جریان کنفرانس ارائه گزارش مالی اپل در سه ماهه اول 2016 به طور تلویحی اعلام کرد که شرکتش همچنان به دنبال پیدا کردن هدف هایی برای خریدن است. یعنی این که بعید نیست در آینده شاهد خریدهایی حتی بزرگتر از Beats با ۳.۱ میلیارد دلار هزینه باشیم.

«ما هر روز بازار را رصد می کنیم تا ببینیم چه چیزی می تواند به پیشرفت کارهایی که در حال انجامشان هستیم کمک کند و می تواند مسیر ما را برای ورود به حوزه هایی که مشتاق هستیم تسهیل کند. بنابراین همانطور که در گذشته گفته ام، هیچ حد و مرزی برای بررسی های ما وجود ندارد. ما به طور قطع به دنبال خریدهایی بزرگتر از آنچه تا امروز انجام داده ایم، هستیم.»


او در ادامه صحبت هایش اعلام کرد که اپل طی یک سال گذشته ۱۴ کمپانی کوچک و بزرگ را به مالکیت خود درآورده است. نکته کلیدی اینجاست که اپل هیچ کمبودی از بابت میزان مشتری و درآمد ندارد، چراکه هردوی آنها را به وفور در اختیار دارد، بنابراین تنها با این هدف به دنبال خرید شرکت های تازه است که تکنولوژی ها و استعدادهای جدیدی را برای مدیریت بهتر این دو سرمایه در اختیار بگیرد.


تیم کوک در اوایل سال جاری میلادی گفته بود که اپل برای خرید سایر کمپانی ها هرگز به بزرگی و قیمتشان نگاه نمی کند، بلکه اولویت اول کارآمدی این خرید است. بنابراین هنوز هم می توان به شایعاتی که مدتی قبل پیرامون تمایل اپل به خرید دراپ باکس به گوش می رسید اعتنا کرد.

اکنون نقدینگی و ارزش دارایی های اپل به ۲۳۳ میلیارد دلار می رسد  که با آن می تواند هر شرکت بزرگ و یا کوچکی را به راحتی خریداری نماید از جمله رقبای خود را !

510 کلیک ها  پنج شنبه, 23 ارديبهشت 1395 03:13
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا