ایده جدید چینی‌ها؛

ایده جدید چینی‌ها؛
اتوبوسی که از روی خودروها حرکت می‌کند
  • TEB پروژهای است که می‌تواند در صنعت حمل و نقل انقلابی به پا کرده و مشکل ترافیک کلان‌شهرها را حل کند. این اتوبوس ساخت چین، از سطح خیابان فاصله زیادی دارد، به گونه‌ای که دیگر خودروها می‌توانند از زیر آن حرکت کنند.
اتوبوسی که از روی خودروها حرکت می‌کند

ساخت اتوبوس غول‌پیکر چینی با هدف بهبود ترافیک بسیارسنگین خیابان‌های چین طرح‌ریزی شده است. چند ماه پس از رونمایی این طرح، نسخه آزمایشی آن در ۲ اوت به بهره‌برداری رسید و در شهر کینهوانگداو (Qinhuangdao) تست جاده‌ای آن انجام شد.

این اتوبوس Transit Elevated Bus با اختصار TEB نام دارد و به گونه‌ای طراحی شده که خودروها می‌توانند از زیر آن عبور کنند.

این اتوبوس ارتفاعی حدود ۵ متر دارد و خودروهایی که ارتفاع کمتر از ۲متر دارند می‌تواند از زیر آن عبور کنند. اتوبوس از فضای داخلی بسیار بزرگ و جاداری برخوردار است و طول آن به ۲۲ و عرضش ۷ متر می‌رسد و امکان اتصال چندین اتوبوس به هم را دارد.

یکی از مهندسان اتوبوس "تب" می‌گوید: «این اتوبوس با ظرفیت ۱۲۰۰ نفر کارایی مانند متروی زیرزمینی دارد و هزینۀ ساخت آن کمتر از یک پنجم هزینه ساخت مترو است.»

شرکت چینی سازنده اتوبوس ادعا می کند که در حال حاضر کشورهایی مانند نیجریه، برزیل، مکزیک، اسپانیا، فرانسه و اندونزی ازاین پروژه استقبال کرده و اجرای این پروژه در کشور خود شده‌اند.

 

248 کلیک ها  چهارشنبه, 13 مرداد 1395 18:32
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا