مدیر کل مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور :

مدیر کل مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور :
رئیس بنیاد مسکن روستایی کشور
  • مدیر کل مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور بر لزوم شتاب بخشی به کار خیر احداث سرپناه برای خانوارهای دارای دو معلول تاکید کرد .
اولویت استان های جنوب و مرکزی شتاب در احداث مسکن خانوارهای دو معلول است

به گزارش راستین آنلاین از شیراز، حمیدرضاسهرابی  در همایش استان های منطقه سه برای تامین مسکن خانواده های دو معلول که با حضور سلگی مدیر عامل انجمن خیرین مسکن ساز کشور، زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس، دکتر موسوی مدیر کل بهزیستی استان فارس،  فرزانه مدیر کل بنیاد مسکن استان کهگیلویه و بویر احمد و جمعی از مدیران و مسوولان سازمان های مرتبط با مسکن معلولان و مدیران استان های منطقه سه تشکیل شد،اضافه کرد : حدود 30 درصد از مسکن روستایی ویژه این خانواده ها  در استان های فارس، بوشهر، خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، هرمزگان و کرمان در منطقه سه کشوری وجود دارد که شمار آن نزدیک به 800 واحد است و برای احداث و واگذاری این واحدها باید شتاب بیشتر به کار داده شود .

مدیر کل مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور با ارائه گزارشی از پیشرفت طرح احداث مسکن ویژه خانواده های دو معلول در بخش روستایی  در منطقه سه کشور گفت: استان فارس با دارا بودن سهمیه احداث 197 واحد تا کنون 86 قرار داد منعقد کرده که حدود 44 درصد است، استان های کرمان و بوشهر نیز با 40 درصد عقد قرار داد دراین زمینه احداث 151 واحد و 92 واحد روستایی را به ترتیب عهده دار شده اند .

به گفته سهرابی در استان هرمزگان احداث 84 واحد روستایی ویژه این خانواده ها به تصویب رسیده که تا کنون برای 39 واحد عقد قرار داد انجام شده و حدود 60 درصد کار جلو رفته است .

مدیر کل مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور افزود: دراستان کهگیلویه و بویر احمد نیز احداث 128 واحد روستایی تصویب شده که برای هشت واحد عقد قرار داد شده است، همچنین دراستان بوشهر برای احداث 32 واحد از 92 واحد تصویب شده عقد قرار داد شده است .

سهرابی باتاکید بر اینکه، عملکرد منطقه سه کشوری در ماههای آتی باید رشد مضاعف داشته باشد، ادامه داد: این منطقه جزو مناطقی است که بیشترین تعداد خانوارهای دارای دو معلول را دارد و می طلبد که مدیران با جدیت و درایت و توان  بیشتر در این امر خیرخواهانه مشارکت داشته باشند .

وی همچنین از وجود 547 واحد نیمه تمام در منطقه سه کشور خبر داد که 60 درصد از واحد های نیمه تمام کشور را شامل می شود و گفت: اتمام این واحد ها و واگذاری آنها به خانواده های نیازمند شتاب قابل توجهی در تامین مسکن نیازمندان در استان های یاد شده خواهد داد .

سهرابی با بیان اینکه خانواده های دارای دو فرزند معلول قطعا هزینه های سرسام آور توانبخشی و بهداشت و درمان معلولان را بر دوش دارند گفت: مشارکت در تامین مسکن این خانواده ها قطعا اجر اخروی به همراه خواهد داشت و در واقع کاستن از آلام آنها و حرکت در تامین مهمترین نیازمندی این خانواده ها است .

528 کلیک ها  شنبه, 08 خرداد 1395 01:32
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا