زنگ خطر کمبود تخت ای سی یو به صدا درآمده است

زنگ خطر کمبود تخت ای سی یو به صدا درآمده است
   

راستین آنلاین:رئیس هیئت مدیره دارالشفای حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) گفت: زنگ خطر کمبود تخت ای سی یو برای بیمارستان ها به صدا درآمده است.


محمدهادی ایمانیه در نخستین جلسه قرارگاه بهداشت و سلامت حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)،با اشاره به شيوع ویروس کرونا افزود:: در یکصد سال گذشته چنین اتفاقی در جهان روی نداده است.
ایمانیه اظهار کرد: این ویروس همه عالم را درگیر کرده و برجستگان علمی دنیا هم در این موضوع گرفتار شده اند، که  کشورهای فرانسه، آلمان، اسپانیا، ایتالیا و آمریکا هم متخصصین دارای مشکل برای برخورد با این ویروس دارند.
او اضافه کرد: توقع این است که حرم مطهرشاهچراغ (ع) به عنوان مرکز و مامن نیازهای مردم و همچنین رفع مشکلات استان باشد.
ایمانیه با با یادآوری این مطلب که اولین نیاز حمایت روحی و معنوی از پرسنل درگیر در بیمارستان هاست، افزود: پرسنل ما خسته روحی شده اند و اگر توان اینها بریده شود ادامه خدمات دچار اختلال خواهد شد.
ایمانیه با یادآوری این مطلب که حمایت روحی و معنوی از بیماران لازم است و نقاهتگاهی در ورزشگاه ایجاد کردند، ابراز کرد: عده ای بی خیال و بی تفاوت به تفریح می پردازند و عده ای هم دچار ترس شده اند.
او با اشاره به اینکه توجیح کردن مردم در راستای همکاری لازم است، افزود: وضعیت برخی استان های همسایه بهتر از فارس است و مردم استان فارس باید آموزش داده شوند.
رئیس هیئت مدیره دارالشفای حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) با اشاره به اینکه به تدریج با کمبود تخت ICU مواجه خواهیم شد، تاکید کرد: شورای عالی مجامع خیرین فعال شدند و شماره حسابی را از طرف مجمع خیرین تامین سلامت اعلام کردیم که بارها از طریق رسانه ها اعلام شده است.
ایمانیه با اشاره به لزوم خرید دستگاه سی تی اسکن، گفت: اتاق بازرگانی تقبل هزینه 30 میلیارد ریال برای خرید سی تی اسکن اعلام کرده است.
رئیس هیئت مدیره دارالشفای حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) با تاکید بر اینکه کمبود ماسک N95 وجود دارد و نیاز است کادر پزشکی هر هشت ساعت این ماسک را تامین کنند، افزود: تغذیه بیماران و پرسنل یکی دیگر از مهمترین موارد است.
او با اشاره به اینکه تولیت های حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) و حرم مطهر حضرت سید علاالدین حسین (ع) اعلام کرده اند امکان اختصاص برخی رواق ها برای نقاهت بیماران وجود دارد، افزود: حمایت از افرادی که از شغل خود محروم شده اند باید در دستور کار قرار گیرد.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
375 کلیک ها  آخرین ویرایش در یکشنبه, 03 فروردين 1399 17:10
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا