• عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز :

نام و اعتبار و هویت شیراز بر دوش خادمان ستاد سفر است

نام و اعتبار و هویت شیراز بر دوش خادمان ستاد سفر است
قاسم مقیمی

راستین آنلاین:عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز گفت: نام و اعتبار و هویت شیراز بر دوش خادمان ستاد سفر است ونباید حرمت این اعتبار را مخدوش کنیم.

قاسم مقیمی که در مراسم آغاز به کار ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری شیراز سخن می گفت افزود:: چه همه سال فعالیت و خدمت و تلاش برای شهر و شهروندان شیرازی، و چه این دو سه هفته، اگر در تقریبا یکسال گذشته درخدمت شهر بودیم از امروز در خدمت کل ایران و احیاناً خارج از ایران هستیم.

وی ادامه داد: از امروز شهرداری ایران هستیم تا شهرداری شیراز، پس باید با سینه‌ی گشاده و دستانی سخاوتمندانه به پیشواز بهار و میهمانان بهار بریم.

مقیمی افزود: در ستاد اجرایی خدمات سفراولین اتفاق این عنوان «ستاد» است؛ کار ستادی کردن یعنی علاوه بر نظم و برنامه‌ریزی و رعایت سلسله مراتب، نیاز به روحیه جهادی دارد، اینجا همه میزبان هستیم اینجا همه خادم هستیم، اینجا رییس و مرئوس نداریم، اینجا فرمانده و فرمانبر نداریم،

اینجا همه میزبان ایران هستیم همه پاسخگوی آبروی سعدی و حافظ هستیم.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز افزود: اینجا همه پاسدار شان و حرمت سومین حرم اهل بیت و امانتدار تاریخ ادب و فرهنگ و هنر ایران هستیم.

وی با بیان اینکه خدمت کردن کار ساده‌ای نیست، به موضوع خدمات رسانی در ستاد تسهیلات نوروزی اشاره کرد و گفت: خدمت کردن بر خلاف نامش که شاید امری ظاهری است و فیزیکی، اما باید خادم به زائر و سیاحتگر و گردشگر شهر شیراز پر از سخاوت و نجابت و همت باشد.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری گفت: خدمت به شهروندان ایران زمین نیازمند درک و فهم و دانش لازم از کلیه رسوم و آداب و فرهنگ و قومیت‌های مختلف و متنوع است. پس همکاران خدوم خودم در ستاد سفر لازم است که عالم به کلیت فرهنگ‌ها و اقوام ایران زمین باشند و نکند حرفی بزنند و کاری کنند که حساسیت‌های فرهنگی گردشگران و زوار را برانگیخته کند.

مقیمی با قرائت شعری از سعدی در مورد اهمیت سفر اظهار کرد: سفر اینقدر مهم است که همین سعدی و بوستان و گلستان او حاصل سفر است، یعنی سعدی که پدر سبک فارسی و استاد کلام و کلمه است حاصل سفر است،یعنی بخشی از هویت فارسی ما حاصل سفر است و قطع یقین بیش از ۳۰ سال سفر سعدی به شهرهایی چون بغداد، کوفه، مدینه، مکه، صنعا، دمشق، مصر، همدان، اصفهان، روم، قونیه و غیره جز دیدن و شنیدن خوبی از شهروندان این شهرها چیز دیگری نبوده است که چنین حکمت‌ها و ابیاتی از ذهن و فکر سعدی خارج می شود و او را ماندگار می‌کند.

وی اعضای ستاد تسهیلات‌نورزوی را به رعایت رفتار و کردار و گفتار نیک و پسندیده دعوت کرد و گفت: نهایتا به شهردار و همکاران شریف خودم در ستاد سفر و معاونت اجرایی شهرداری عرض می‌کنم هم حامل پیام تشکر اعضای محترم شورا و همکاران خودم در کمیسیون سلامت، خدمات شهری و محیط زیست شورا از زحمات یکسال گذشته شما در عمران و آبادانی و فضای سبز و زیباسازی شهر شیراز هستم و هم اطمینان دارم که با انگیزه و انرژی که از شهردار محترم و همت و اراده ای که از برادرم جناب آقای محمد حسن پور سراغ دارم امسال از ماندگارترین سفرها را برای زایرین و گردشگران و میهمانان نوروزی رقم خواهد خورد.

به گفته عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز. برنامه هایی که جهت زیباسازی و پاکسازی شهر از ماهها پیش در معاونت خدمات اجرایی در بخش های فضای سبز، پسماند، زیباسازی و سیما و‌ منظر و اقدامات پاکبانان و نیز برنامه هایی که سازمان فرهنگی و اجتماعی جهت روزهای نوروز تدارک دیده شد و به اجرا درآمد ثمرات خود را در نوروز نشان خواهد داد.

وی گفت: بیش از سه هزار ساعت برنامه فرهنگی هنری در قالب جشنواره‌های محلات و موسیقی و اقوام و فرهنگ های مختلف که بعضا تا اواسط اردیبهشت و هفته شیراز ادامه دارد کار ساده و سرسری نبوده و جای دست مریزاد بزرگی به حوزه خدمات شهری و سازمانهای همکار دارد.

مقیمی با اشاره به حضور  قریب به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار مسافر در سال گذشته در  شهر شیراز افزود: اگر شرایط اقتصادی اجازه دهد حسب رشد سالیانه باید بیشتر هم بشود میهمان سفارتخانه شما هستند و شهرداری سفیر این سفارتخانه فرهنگ و ادب ایران می باشد، سابقه شما به فرهنگ وری و فرهنگ محوری مشهور است و این شاید مهمترین ماموریتی است که افتخار اجرا و انجام آن بنام شما حک شده است، و قطعا با همکاری سایر نهادها و ارگان‌های نظامی و انتظامی و خدماتی و اجرایی و اداری سربلند خواهید شد.

667 کلیک ها  دوشنبه, 27 اسفند 1397 22:15
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا