• شهردارشیراز:

22کیلومتراز مسیر دوچرخه سواری شیرازدهه فجر افتتاح می شود

حیدراسکندرپور
حیدراسکندرپور  
22کیلومتراز مسیر دوچرخه سواری شیرازدهه فجر افتتاح می شود حیدراسکندرپور

راستین آنلاین:شهردار شیراز در بازدید از  فاز نخست مسیر دوچرخه سواری خبر داد: به مناسبت دهه مبارک فجر ۲۲ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری افتتاح و در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

حیدراسکندرپور با اشاره به رویکرد انسان محوری مجموعه مدیریت شهری گفت: هم اکنون ۸ کیلومتر از مسیر دوچرخه سواری کلانشهر شیراز در حال اجرا است و طبق برنامه ریزی های انجام شده ۲۲ کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه سواری در دهه مبارک فجر افتتاح می شود.

شهردار شیراز افزود: امروزه استفاده از دوچرخه به خصوص در شهرهای بزرگ یک ضرورت محسوب می شود و شهرداری شیراز نیز با ایجاد مسیرهای دوچرخه سواری، زمینه استفاده شهروندان از دوچرخه را در سطح شهر فراهم می کند.

اسکندرپور با بیان اینکه ممکن است در روند اجرای مسیرهای ویژه دوچرخه سواری برخی از کسبه نسبت به از دست دادن جای پارک خودرو مقابل واحد تجاری شان معترض شوند، گفت: فضای عمومی مقابل مکان های تجاری مربوط به تمامی شهروندان و شهر است و نباید به عنوان پارکینگ های کناره در اختیار یک فرد یا مجموعه قرار بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه شهر باید برای شهروندان ساخته شود و نه خودروها، اضافه کرد: خیابان ها و معابر مسیری برای استفاده شهروندان و روان سازی ترافیک است و ایجاد خیابان با هزینه بالا و سپس تبدیل آن به پارکینگ کناره یک ظلم به شهر محسوب می شود، لذا می توان با ساخت مسیرهای ویژه دوچرخه سواری در کنار معابر فرصت حضور هر چه بیشتر شهروندان در سطح شهر را فراهم کرد.

معاون وحمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز نیز در این بازدید گفت: هم اکنون ۶۰ کیلومتر از مسیر دوچرخه سواری شهر شیراز در راستای تحقق شعار شهر انسان محور مورد مطالعه قرار گرفته که ۲۲ کیلومتر از این مسیر به مناسبت دهه مبارک فجر به بهره برداری می رسد.

مجتبی زوربخش با اشاره به نصب دوربین های پلاک خوان در مسیر ویژه دوچرخه سواری افزود: خودروها و موتورسیکلت های متخلفی که وارد این مسیر شوند، قاطعانه جریمه خواهند شد.

وی اضافه کرد: به شهروندان این نوید را می دهم که در بوستان جنت پیست دوچرخه سواری حرفه ای به مساحت سه هزار مترمربع در حال احداث است و تلاش داریم این پیست در سال جدید به بهره برداری برسد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز با بیان اینکه سیستم دوچرخه سواری سیستمی انسان محور و تامین کننده سلامت، نشاط اجتماعی و هوای پاک است، افزود: تلاش داریم شیراز به شهر پایلوت دوچرخه سواری در سطح کشور تبدیل شود و با حمایت شهروندان بتوانیم فرهنگ استفاده از دوچرخه به عنوان یک وسیله حمل و نقل را نهادینه کنیم لذا از شهروندان تقاضا می کنم با انتخاب دوچرخه به عنوان وسیله حمل و نقل و افزایش مشارکت و حضور در مسیرهای ویژه دوچرخه  سواری، نقشی مهم در کاهش تردد خودروهای شخصی و تک سرنشین در سطح شهر داشته باشند.

انتهای پیام /  101
546 کلیک ها  آخرین ویرایش در جمعه, 14 دی 1397 22:47
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا