جشنواره آئینی سُروو وساز سحر برگزارشد

جشنواره آئینی سُروو وساز سحر برگزارشد
مسعودگودرزی

راستین آنلاین:جشنواره آئینی سُروو وساز سحر صبح و بعد از ظهر پنجشنبه ١٣ارديبهشت در بخش دشمن زياري-روستاي ديده بان با حضور مسعودگودرزی نماینده مردم ممسنی و رستم درمجلس شورای اسلامی و تنی چند از مسئولان محلی برگزار شد.

دراین جشنواره كه برنامه صبح آن برپایی كمپ سلامت و اهدا خون و ويزيت رايگان روستاييان همراه بود با استقبال گسترده روستائیان روبرو شد.

 در برنامه بعد از ظهر جشن آئيني سُروو و ساز سحر كه در بين زاگرس نشينان قدمت آن تا زمان باستان هم می‌رسد نیز با استقبال گسترده‌ای همراه شد.

این در حالی است که اقدامات اوليه جهت ثبت ملي فرهنگ شفاهي این جشنواره براي اولين بار صورت گرفته است.

جشنواره‌ای كه رويكرد به بازگشت موسيقي سنتي است.

در اين جشنواره، جشن ازدواج چند زوج با رسوم سنتي سُروو خواني و ساز سحر انجام شد.

در ادامه تجليل از مديران نمونه جوان و فرهيختگان نمونه علمي و ورزشي شهرستان ممسني و رستم توسط مسئولين انجام شد.

در بخش دیگری از این جشنواره كاظم كشاورزي مسئول هماهنگي تجليل از فرهيختگان برتر با ارائه گزارشی از روند برگزاری این مراسم گفت: هدف اصلي از تجليل از فرهيختگان نمونه علمي و ورزشي و مديران جوان شهرستان ممسني و رستم معرفي پتانسيل نهفته و استعدادهاي ناشناخته و محروم روستايي كه براي پيشرفت آينده آنان نياز به توزيع متوازن امكانات است و رابطه مستقيمي كه با اشتغال جوانان و توليد ملي كه همواره مورد تأکید مقام معظم رهبري است دارد.

کاظم کشاورزی افزود: لازمه پيشرفت و ايجاد اقتصادي نو كاري دوسویه از طرف ملت و دولت است كه از طرفي با ورود نخبگان جوان و اشتغال درون‌زا و از طرفي هم حمايت و اعتماد دولت و بكار گيري از آن‌ها و رفع موانع است چراکه هزينه حمايت از آنان خيلي كمتر از هزينه درمان آنان است.

247 کلیک ها  شنبه, 15 ارديبهشت 1397 17:04
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا