معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس:
هادی پژوهش
  • معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: آزادسازی خرمشهر که یک طرف بدون امکانات و ادوات توانست بر دشمن خود غلبه کند در محاسبات دانشکده های جنگ نمی گنجید.
آزادسازی خرمشهر در محاسبات دانشکده های جنگ نمی گنجید

به گزارش راستین آنلاین از شیراز،هادي پژوهش جهرمي در جلسه ستاد بزرگداشت سالروز آزادسازي خرمشهر در استان فارس با بيان اين كه آنچه امروز داريم به خاطر از خودگذشتگي و پايداري رزمندگان و ايثارگري شهدا حاصل شده است، اظهار داشت: عمليات بيت المقدس و آزادسازي خرمشهر نقطه عطفي در هشت سال دفاع مقدس به شمار مي رود؛ زيرا در مخيله دشمن نمي گنجيد كه ما بتوانيم خرمشهر را آزاد كنيم و آنان تصور مي كردند براي هميشه اين شهر را در اختيار خواهند داشت.
وي با اشاره به اين كه رشادت رزمندگان و جانبازي شهدا و خون ارزشمند آن ها كه موجب آزادسازي خرمشهر شد، مردم را خرسند و قلب امام راحل(ره) را شاد كرد، گفت: با لطف خداوند و تلاش نيروهاي مسلح اعم از ارتش، سپاه، بسيج و ژاندارمري، خرمشهر آزاد شد و سقوط صدام از همان زمان و با عمليات هاي موفق ارتش اسلام آغاز شد.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري فارس با بيان اين كه شكافي درون جامعه ميان نسل جوان و نسل هاي قبل احساس مي شود، تصريح كرد: بايد به صورت شايسته و بايسته ارزش هاي دفاع مقدس و عظمت عمليات ها را بيان كنيم.
پژوهش با تاكيد بر اين كه نياز داريم به گذشته بازگرديم، افزود: آنچه باعث موفقيت ما شده است مقاومت و پايداري بر اصول بوده است و در شرايطي كه برخي جريان هاي فرهنگي به شدت ما را بمباران فرهنگي مي كنند نياز داريم كه عمليات هايي مانند بيت المقدس را در حوزه فرهنگ اجرا كنيم.
وي خواستار تبيين و تشريح اقدامات صورت گرفته در دفاع مقدس شد و ادامه داد: همه دفاع مقدس بزرگ است ولي عمليات آزادسازي خرمشهر جايگاه خاصي دارد؛ زيرا در اوايل پيروزي انقلاب اسلامي كه ما هنوز خود را بازنيافته بوديم و امكانات مناسبي براي نيروهاي مسلح فراهم نكرده بوديم اين حماسه رقم خورد.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري فارس گفت: در عمليات آزادسازي خرمشهر بيش از پنج هزار كيلومتر از خاك كشور آزاد شد ، هزاران هزار اسير و امكانات و ادوات فراواني از دشمن به غنيمت گرفته شد.
پژوهش افزود: بايد از فرصت مناسبت هايي مانند سالروز آزادسازي خرمشهر براي اتصال مجدد نسل جوان با نسلي كه انقلاب را به پيروزي رساند و نسلي كه در دفاع مقدس حضور داشتند استفاده كنيم؛ زيرا اين كار به حفظ هويت فرهنگي و ديني ما كمك مي كند.
وي برنامه هاي كاروان هاي راهيان نور و حضور افراد در مناطق عملياتي دفاع مقدس را خوب دانست و تصريح كرد: بايد در مناطق غير عملياتي و شهرها هم بتوانيم فضا را به عقب برگردانيم.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري فارس با بيان اين كه در برخي كشورهاي دنيا نمادهاي سربازارن خود را به شدت مورد توجه و احترام قرار مي دهند، اظهار داشت: ما نمادها و ارزش هاي فراواني مرتبط با دفاع مقدس داريم كه بايد از آن ها براي گسترش فرهنگ دفاع مقدس استفاده كنيم.
پژوهش گفت: بايد وضعيت جانبازات دفاع مقدس و رزمندگان را با ابزارهاي هنري به جوانان نشان دهيم كه بدانند كه اگر كشور در آسايش و آرامش است نتيجه پايمردي اين عزيزان است.
وي توجه به نوآوري و ابتكار در برنامه هاي بزرگداشت سالروز حماسه آزادسازي خرمشهر را لازم دانست و افزود: سركشي به خانواده هاي شهدا و جانبازان از ضروريات است و خود آن ها مي توانند در مقابل برنامه هاي سوء فرهنگي مقابله كنند.
گفتني است در اين جلسه نيروهاي مسلح، دستگاه هاي اجرايي و اداري استان آمادگي خود براي انجام ويژه برنامه هاي بزرگداشت سالروز حماسه آزادسازي خرمشهر اعلام كردند.

609 کلیک ها  دوشنبه, 27 ارديبهشت 1395 09:40
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا