موج بمب گذاری ها به تایلند رسید

موج بمب گذاری ها به تایلند رسید
بمب گذاری در تایلند
  • منابع خبری از وقوع چند انفجار در تایلند طی 24 ساعت گذشته و کشته و زخمی شدن چندین تن خبر دادند.

نج شنبه شب دو انفجار به فاصله 20 دقیقه در یک مرکز تفریحی در شهر "هوا هین" روی داد که در اثر آن دست کم یک تن کشته و 20 تن دیگر زخمی شدند.

منابع خبری گزارش دادند که حال سه تن از افرادی که در این بمب گذاری‌ها زخمی شده بودند، وخیم است.

ساعاتی پس از وقوع این دو بمب گذاری انفجار دیگری به کشته شدن یک تن و زخمی شدن سه تن دیگر منجر شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس انفجار دیگری در استان "ترانگ" واقع در جنوب تایلند به کشته شدن دست کم یک تن و زخمی شدن شش تن دیگر منجر شد.

دو انفجار دیگر نیز بامداد امروز جمعه در منطقه "سورات سانی" روی داد. این دو انفجار  در مقابل مقر پلیس رخ داد که در اثر آن یک تن کشته و چندین تن دیگر زخمی شدند.

همچنین پایگاه اینترنتی کانال نیوز آسیا از وقوع دو بمب گذاری در فوکت خبر داد که در اثر آن یک تن زخمی شده است.

همچنین منابع خبری محلی در تایلند از وقوع انفجار در یک بازار در "تاکوآ پا" گزارش داده‌اند.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این بمب‌گذاری‌ها را برعهده نگرفته اما گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای انگشت اتهام را متوجه گروه‌های جدایی طلب یا مخالفان دولت تحت تسلط نظامیان کرده است.

انفجارهای ساعات اخیر در تایلند با سالروز تولد ملکه همزمان بوده است. همچنین پادشاه و ملکه تایلند دارای یک کاخ تابستانی در ناحیه هواهین هستند و گاه مدتی را در این شهر به سر می‌برند. به همین دلیل، برخی منابع احتمال داده‌اند که بمب‌گذاری توسط گروه‌های تندرو مخالف دولت نظامیان صورت گرفته باشد. درماه مه سال ٢٠١٤، نظامیان دست به کودتا زدند و دولت انتقالی را برکنار کردند. آنان انگیزه خود را استقرار نظم و آرامش و دفاع از حرمت سلطنت اعلام داشتند.

روز یکشنبه گذشته، قانون اساسی جدید تایلند در یک همه‌پرسی به تصویب رسید هرچند منتقدان دولت نظامی این همه‌پرسی را غیر دموکراتیک و نتیجه آن را مخدوش دانسته‌اند. به گفته آنان، قبل از برگزاری همه‌پرسی، فرصت و امکانات لازم برای تبلیغات در اختیار مخالفان این قانون اساسی قرار نداشت و وجود برخی محدودیت‌ها مانع از آن شده بود که رای‌دهندگان با آگاهی کامل به پای صندوق رای بروند.

پس از اعلام نتیجه همه‌پرسی، نخست وزیر تایلیند در سخنانی اعلام کرد که اقدام ارتش در برکناری دولت غیرنظامی در سال ٢٠١٤ به یک دوره ناآرامی سیاسی پایان داد و نتیجه آن، برقراری آرامش برای انجام این همه‌پرسی بوده است.

در پی وقوع انفجارهای ساعات اخیر، وزارت خارجه انگلیس به شهروندان این کشور توصیه کرده است که مگر در موارد ضروری، فعلا از سفر به تایلند خودداری ورزند. همچنین، از مسافرانی که در آن کشور حضور دارند نیز خواسته شده است مراقب‌های لازم را در رفت و آمدهای خود منظور دارند.

تایلند از جمله کشورهایی است که هر ساله میلیون‌ها نفر از نقاط مختلف جهان برای گذراندن تعطیلات خود به آن سفر می‌کنند.

743 کلیک ها  جمعه, 22 مرداد 1395 11:27
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

1 نظر

  • ميثم جمعه, 22 مرداد 1395 15:10 ارسال شده توسط ميثم

    أيا رفتن به تايلند در شهريور ماه امنيت دارد؟

    گزارش

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا