نماينده مردم شيراز در مجلس:

نماينده مردم شيراز در مجلس:
فرج الله رجبي
  • نماينده مردم شيراز در مجلس شوراي اسلامي گفت: پرداخت هاي كلان به كساني كه در توليد فعاليت داشته اند و در اين مسير ارزش افزوده بسياري را براي كشور آورده اند نامتعرف نيست.
همه پرداخت هاي كلان نامتعارف نيست

فرج‌الله رجبي شنبه 19 تيرماه در مراسم بزرگداشت هفته تامين اجتماعي و رونمايي از سرديس شهيدان بدر و امام‌دوست در شيراز، گفت: در بحث پرداخت حقوق هاي نجومي بايد حساب كساني كه در توليد ارزش افزوده زيادي را داشته اند با مديران ستادي جدا كرد.

نماينده مردم شيراز افزود: گفتن اين واقعيت ممكن است براي من تركش هايي نيز در پي داشته باشد، اما بيان اين نكات ضروري است زيرا وقتي در جامعه موجي ايجاد مي شود همه را با خود مي برد.

وي ادامه داد: ما بايد بحث مديران و مسئولان ستادي را از كسانيكه در توليد مسئوليت را جدا كرد، مثلا فردي كه در بخش توليد فعال است و از توليد او ارزش افزوده بسيار زيادي براي كشور ايجاد مي شود نبايد نسبت به پرداخت حقوق زياد به وي با ديده تنگ نظري نگريست.

رجبي قضات را از ديگر اقشاري دانست كه نبايد نسبت به در مورد آنان به ديده تنگ نظري نگريست، و افزود: اگر يك قاضي تامين نباشد و از بابت معيشت دچار دغدغه باشد نمي تواند حوب قضوت كند و تصميم بگيرد.

او با تاكيد بر اينكه، بايد سالانه بيش از 30  ميليارد دلار سرمايه گذاري جذب شود، حال فرد يا افرادي كه قرار است در بحث چنين سرمايه‌گذاري هايي كار را مديريت كنند، طبيعي است كه درصد دريافتي اش رقم بالايي مي شود.

وي با بيان اينكه امروز بيش از 85 درصد كل بودجه كشور صرف مصارف جاري مي‌شود، اين عدد را در شرايط عادي، حداكثر 50 درصد دانست و در بيان بزرگي عدد بدهي‌هاي دولت گفت: اگر تمام منابع باقيمانده دولتي را صرف پرداخت بدهي‌ها كنيم و هيچ اقدام عمراني هم انجام نشود، براي پرداخت كامل بدهي‌ها حدود 20 سال زمان نياز داريم!

رجبي با تصريح اينكه در چنين شرايطي ترغيب و تشويق سرمايه‌گذاري داخلي و خارجي، اولويت اصلي بايد باشد، گفت: اگر قرار است مملكت را نجات دهيم، بايد زمينه‌اي براي سرمايه‌گذاري فراهم كنيم تا شاهد اقدامات خوبي در ابعاد مختلف باشيم.

نماينده مردم شيراز در مجلس شوراي اسلامي گفت: حفظ منافع و مصالح ملي يك اصل غيرقابل خدشه و تخطي و سرمايه‌گذاري هم يك ضرورت براي توسعه است و حتي براي اجرايي شدن اقتصاد مقاومتي هم نيازمند تحصيل منابع هستيم. حال هرچه مي‌خواهيم شعار بدهيم، منابع تامين نخواهد شد.

او با تاكيد براينكه در سرمايه‌گذاري بايد تكيه بر نيروي انساني و منابع داخل و استفاده بهينه از تمام ظرفيت‌ها و فرصت‌ها باشد، گفت: سازمان تامين اجتماعي كه نهادي غيردولتي محسوب مي‌شود، در اين زمينه مي‌تواند بسيار موثر باشد. اگر سرمايه‌هاي اين سازمان مورد تعدي قرار نگيرد، قطعا كارساز خواهد بود.

رجبي گفت: در آينده انتظار اين است كه مسئولان سازمان تامين اجتماعي در فارس و شيراز علاوه بر ارائه آمار افراد تحت پوشش و هزينه‌هاي انجام شده، در خصوص اجراي طرح‌هاي سرمايه‌‌گذاري هم گزارشي ارائه كنند.

سرويس اقتصادي راستين آنلاين

777 کلیک ها  شنبه, 19 تیر 1395 12:28
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا