• استاندارفارس:

کتاب، آیینه اندیشه و رهاورد سفیران نور و دانایی است

کتاب، آیینه اندیشه و رهاورد سفیران نور و دانایی است
   

راستین آنلاین : استاندار فارس به مناسبت انتخاب شیراز به عنوان پایتخت کتاب ایران گفت :کتاب، آیینه اندیشه و رهاورد سفیران نور و دانایی است.


 
 عنایت آله رحیمی با اشاره به انتخاب شیراز به عنوان پایتخت کتاب ایران گفت:هر جامعه ای برای توسعه و تعالی و پیشرفت باید در ترویج و اشاعه ی فرهنگ کتابخوانی بکوشد و بداند که راه نجات، در خواندن، دانستن، بینش مندی و اقدامات آگاهانه، عالمانه و خردمندانه است.
وی افزود : برای خیمه زدن در اردوی دانایی باید کتاب و کتابخوانی، دغدغه اصلی، اصیل  و جاری در زندگی هر ایرانی باشد و با الگوپذیری از مردان و زنان موفق و بزرگان عرصه ی علم و عمل به اعجاز کتاب و کتابخوانی ایمان داشت.
   رحیمی انتخاب شیراز را به عنوان ششمین پایتخت کتاب ایران، به آحادِ مردم فارس به ویژه، شهروندان سومین حرم اهل بیت در ایران اسلامی، تبریک گفت و افزود : از همت والای آنان در ترویج فرهنگ کتابخوانی، قدردانی می کنیم.
او اضافه کرد :امید است کسب عنوان پایتختی کتاب ایران، مقدمه ای جهت کسبِ عنوان برترِ پایتختیِ کتاب جهان از طرف سازمان جهانی یونسکو برای شهر شیراز و استان فارس شود  و با همت، تلاش نخبگان و سیاستگذاران و علاقه مندان به گوهر علم و معرفت، بیش از پیش، شاهد ترویج و نهادینه شدن فرهنگ کتابخوانی و تکریم جایگاه  چراغداران معرفت در جامعه ایران اسلامی باشیم.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
198 کلیک ها  آخرین ویرایش در یکشنبه, 20 بهمن 1398 20:33
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا