فراخوان تحریرکتاب‌ خاطرات 8 سال دفاع مقدس به قلم دانش آموزان فارس

فراخوان تحریرکتاب‌ خاطرات 8 سال دفاع مقدس به قلم دانش آموزان فارس
   
فراخوان تحریرکتاب‌ خاطرات 8 سال دفاع مقدس به قلم دانش آموزان فارس |||| ||||

راستین آنلاین :معاون پرورشی و فرهنگی آموزش وپرورش فارس گفت: بابرنامه ریزی های بعمل آمده طی فراخوانی اعلام شده، کتاب‌ خاطرات 8 سال دفاع مقدس به قلم دانش آموزان فارس به رشته تحریر درخواهد آمد. 

 
 جهانبخش بانشی در جلسه ای با حضور کارشناس مسئولان و کارشناسان فرهنگی هنری ، اردو ها و فضا های پرورشی و مدیران کانون های فرهنگی تربیتی استان از طریق وبینار اعلام کرد : پرداختن به دفاع مقدس نقشی الگویی برای تمامی نسل‌ها در همه عرصه ها دارد و تبیین زوایای این رخداد مهم موجب ترویج فرهنگ ایثار و ایستادگی در مقابل دشمنان می‌شود.
 
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش وپرورش فارس گفت: ما از دفاع مقدس، ایثارگری، فداکاری، فرهنگ شهادت و ایثار زیاد کتاب نوشته و بیان شده است ، اما اگر بخواهیم فرهنگ ایثار، شهادت، فرهنگ دفاع و مقاومت در جامعه ما رشد پیدا کند ، نوشتن کتاب و روایتگری را باید از مدارس شروع کنیم .
 
بانشی افزود: برای انتقال واقعیت جنگ کارهایی انجام شده است اما هنوز جای کار دارد، نسل امروز با نسل آن زمان بسیار متفاوت است، آن روز نسل ما باید در جبهه های جنگ علیه باطل با اسلحه می جنگید اما نسل امروز با درک رشادت ها، ایثارگری ها و فداکاری های رزمندگان در زمان جنگ، در زمینه علمی باید پیشتاز باشند.
 
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش وپرورش فارس افزود : با تاکید بر انتقال مفاهیم و ارزش های دفاع مقدس گفت: در دوران هشت سال جنگ تحمیلی ما با دست خالی جنگیدیم و پیروز شدیم و امروز پیشرفت های زیادی کردیم و ایران در بخش های مختلف دفاعی و موشکی به موفقیت های زیادی رسیده است و باید رشادت های رزمندگان دفاع مقدس برای نسل جوان به خوبی بازگو شود.
 
بانشی با اشاره به نقش انجمن های 22 گانه کانون های فرهنگی تربیتی استان که فرصت و بستر خوبی برای اجرا و پیاده سازی برنامه ها و فعالیت های تربیتی ، فرهنگی ، هنری ، اجتماعی است گفت: به راحتی می توانیم مهارت های فردی و اجتماعی از این کانال انتقال دهیم ولذا در تمامی کانون ها باید فعال بوده و مورد ارزیابی قرار گیرند.
 
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش وپرورش فارس اظهار داشت : همه ما می دانیم که مردمان غیور این مرز و بوم در ایام دفاع مقدس ، رشادت ها و جانفشانی های زیادی را انجام داده که در کلام نمی گنجد و زبان قاصر از وصف این عزیزان می باشد و باید درتاریخ ثبت شوند و باید نبوغ شان تجلی پیدا نماید و می تواند به عنوان اسوه و الگو برای این خاک و آب به یادگار بماند . ماباید تلاش بکنیم فرهنگی که در ایام هشت سال دفاع مقدس صورت گرفت به نسل امروز انتقال داده و کارهایی صورت گرفته با محوریت مدرسه ودانش آموزان باید ثبت و گسترش یابد .
 
بانشی گفت: در این زمینه باید خاطرات افراد شناخته و شناخته نشده به رشته تحریر دربیاید . لذا همه دانش آموزان می توانند خاطرات بستگان خود که رزمندگان هشت سال دقاع مقدس بوده اند را پردازش و در قالب داستان به نگارش درآورند
 
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش وپرورش فارس این دانش آموزان می توانند آثار خود را به کارشناسی فرهنگی هنری ادارات آموزش وپرورش منطقه خود تحویل دهند.
 
بانشی گفت:ادارات بر اساس سهیمه اختصاص داده شده که شامل:مناطق یک اثر ، شهرستان ها 2 تا 3 اثر و نواحی شیراز 4 اثرمی باشند تا13 آبان امسال ( روز دانش آموز) فصت دارند تا آثار منتخب را به اداره فرهنگی هنری ، اردوها و فضاهای پرورشی اداره کل آموزش وپرورش استان ارسال نمایند .
 
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش وپرورش فارس بعد از بررسی آثار ارسالی بهترین داستان های دریافتی در قالب کتابی با عنوان خاطره نگاری از رشادت های رزمندگان در ایام دفاع مقدس به قلم دانش آموزان چاپ و در اختیار جامعه فرهنگی استان قرار خواهد گرفت.
 
بانشی گفت: ازاین کتاب در هفته آخر آبان مصادف با هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران رونمایی خواهد شد
 
 
 
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
47 کلیک ها  آخرین ویرایش در یکشنبه, 27 مهر 1399 14:13
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا