آموزش به سمت فضای مجازی کشیده می شود /آموزش مجازی در توسعه عدالت آموزشی

راستین آنلاین :مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: آموزش مجازی می تواند زمینه توسعه عدالت آموزشی را فراهم کند و لازم است با بازگشایی مدارس از ظرفیت فضای مجازی بیشتر استفاده شود.

 فرهاد اسماعیلی در یکصدو سی و هفتمین جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان که با حضور استاندار فارس برگزار شد، گفت: مدرسه کانون تربیت محله است و آموزش ، تنها یکی از کارکردهای آن است.
 
او با اشاره به کارکردهای متنوع مدرسه در تعلیم و تربیت دانش آموزان و اهمیت کارکرد روحی و روانی حضور دانش آموزان در فضای مدرسه ، گفت: آموزش مجازی می‌تواند زمینه توسعه عدالت آموزشی را فراهم کند و لازم است با بازگشایی مدارس از ظرفیت فضای مجازی بیشتر استفاده شود.    
 
مدیر کل آموزش و پرورش با اشاره به تعطیلی مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا ،اضافه کردن : با تلاش‌های انجام‌شده در سطح استان فارس ،درزمینه آموزش دانش آموزان پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم.
 
اسماعیلی اظهار کرد: با تعطیلی مدارس، بیشتر همکاران فرهنگی به‌صورت خودجوش و با بهره‌گیری از امکانات و توان خود در حوزه‌های مختلف؛ ازجمله فعالیت‌های اجتماعی همچون تولید ماسک، ضدعفونی اماکن مختلف و فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی ، از توقف روند آموزش دانش آموزان خود جلوگیری کردند.
 
همچنین با تلاش معلمان، آموزش به سمت فضای مجازی کشیده شد و اداره کل آموزش‌وپرورش نیز به‌منظور هدایت این روند به سمت‌وسوی مناسب، اقداماتی مختلفی انجام داد که از آن جمله می‌توان به ؛راه‌اندازی سامانه و نرم‌افزارهای آموزشی استانی و تهیه محتوای آموزشی با بهره‌گیری از معلمان توانمند اشاره کرد.
 
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس به برخی دیگر از اقدامات انجام‌شده در این زمینه اشاره کرد و تصریح کرد: با توجه به عملکرد خوب فرهنگیان فارس و ظرفیت‌های موجود در استان درزمینه تولید محتوای استاندارد ، سامانه آموزش مجازی سمپاد کشور نیز با مدیریت آموزش‌وپرورش استان فارس رونمایی و آموزش درس زیست‌شناسی دوره دوم متوسطه و برق و مکانیک دوره فنی و حرفه‌ای نیز برای ارائه به سراسر کشور به فارس واگذار شد.
 
طراحی و جمع‌آوری سؤالات آنلاین،تهیه کلیپ‌های رفع استرس باهدف توجه به جنبه‌های روحی و روانی دانش‌آموز آن ، راه‌اندازی پویش‌های ویژه دانش آموزان و خانواده‌های آن‌ها به‌منظور ایجاد تعامل اجتماعی و فرهنگ‌سازی در بین اعضای خانواده، ارائه مشاوره‌های تربیتی تحصیلی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برای دانش آموزان، توجه به تقویت مهارت‌های نوشتاری دانش آموزان و راه‌اندازی جشنواره هنری با موضوع زندگی و کرونا از دیگر فعالیت‌های آموزش‌وپرورش فارس بود که اسماعیلی به آن‌ها اشاره کرد.
 
تولید بیش از 6 هزار ماسک به صورت روزانه در هنرستان های شیراز
 
او همچنین با اشاره به ظرفیت‌های خوب هنرستان‌های فارس برای کمک به پیشگیری از شیوع بیماری کرونا ، عنوان کرد: هم‌اکنون در چند هنرستان شیراز، با تائید دانشگاه علوم پزشکی شیراز نزدیک به 6 هزار ماسک چهار لایه به‌صورت روزانه تولید و عرضه می‌شود
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
134 کلیک ها  آخرین ویرایش در چهارشنبه, 27 فروردين 1399 14:49
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا