طرح ضربتی صیانت ازکارگران و کارفرمایان درفارس اجراشد

راستین آنلاین :رئيس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس از اجرای طرح ضربتی صیانت از کارگران و سرمایه کارفرمایان با توجه به شیوع بحران کرونا خبر داد. 

 
 حمید رضا شیرزاده با اشاره به اینکه در سال گذشته ۳۹۷۷پرونده در قالب ۱۸هزار و‌۲۳۱عنوان شغلی برای بررسی بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور انجام شده گفت : ١٣٣٣ بازرسی  ، جهت بهسازی محیط کار و صیانت از نیروی انسانی در استان صورت پذیرفته است.
 
شیرزاده اضافه کرد: در سال ۹۸ و در راستای ارتقای ایمنی و بهداشت کارگاه ها ۲۵هزار مورد بازرسی کارگاهی انجام گرفته است و در همین خصوص نیز امسال 269کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار در استان تشکیل شده است.
 او با بیان به اینکه به این ترتیب جمعا تاکنون یک هزار و 193کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار در سطح استان  داریم ،افزود :این حفاظت به کارفرمایان، سرپرستان و کارگران مشاوره ایمنی و بهداشت کار   ارایه  و در همین رابطه  ۱۳۳۹جلسه با  این کمیته ها در زمینه حفاظت و بهداشت کار برگزار شد که منجر به ۶۹۲۸ بررسی موردی محقق گردیده است .
  رئیس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس تصریح کرد : اجرای868 بازرسی نظارتی بر مقاوله نامه کار کودکان در استان ،بررسی ۷۵۵نقشه ساختمانی در اجرای ماده ۸۷قانون کار، انجام ۲۲۶۸بازرسی منع اشتغال اتباع خارجی بدون جواز، برگزاری ۹۸۴۶نفر ساعت آموزش به کارگران و ۲۲۰۱نفر ساعت آموزش کارفرمایان با موضوع ایمنی کار از دیگر فعالیت های موثر در زمینه نظارت بر پیاده سازی مقررات قانون کار در استان است.
 
 به گفته شیرزاده بررسی و نظارت بر اجرای ۳۵۵طرح طبقه بندی مشاغل، صدور ۸۹۱مجوز تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران و ۷۵۰ گواهی مسوول ایمنی در قالب طرح خود بازرسی از دیگرگام های ارزنده اداره کل تعاون، کار رفاه استان در حوزه بازرسی کار بوده است .
 
او اظهار کرد: خوشبختانه علاوه بر موارد فوق با اجرای طرح هایی مانند آموزش و ایمن سازی دیگ‌های بخار ،جرثقیل ها، بالا بر های کشاورزی، ماشین آلات، معادن، جایگاهای سوخت، اصناف، ساختمان ، در زمینه نظارت بر ایمنی کارگاهها در کشور جایگاه بسیار خوبی را داریم .
 
 
 رئیس  اداره بازرسی کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس اظهار کرد: به دنبال شیوع ویروس کرونا تصمیماتی جدی در اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس اخذ شد که اجرای طرح ضربتی صیانت از کارگران و سرمایه کارفرمایان توسط روسای ادارات شهرستان ها و با همراهی خوب و با ارزش بازرسان کار در کنار کارشناسان بهداشت حرفه ای شهرستان ها همراه بود.
 
شیرزاده با اشاره به لزوم تلاش بیش از پیش در راستای کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا نیز عنوان کرد: این اداره کل با اعزام بازرسان کار و کارشناسان بهداشت حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی و همچنین با انجام مکاتبات و ارسال بروشورها اطلاع رسانی در زمینه کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اقدامات ارزنده ای انجام داده است.
 
 
او افزود: همچنین در خصوص تهیه اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده برای کارگاه ها سازمان با همراهی اداره بازرسی کار  اقدامات مناسبی انجام داده است.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
163 کلیک ها  آخرین ویرایش در چهارشنبه, 06 فروردين 1399 17:58
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا